Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Vzala jsem si komunistu

77%
4 6
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Vzala jsem si komunistu
Autor:
Originální název: I Married a Communist

Nejnovější vydání:
Mladá fronta - 2010
ISBN: 978-80-204-1759-6
Počet stránek: 312
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 6x v přečtených
v knihovně 2x v knihovně
k přečtení 6x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Mladá fronta (2010) 978-80-204-1759-6 312

Příběh o vzestupu a pádu Iry Ringoldy, amerického neurvalce, který v 30. letech 20. století začíná dospělý život jako kopáč v Newarku. Ve 40. letech pronikne mezi prominentní rozhlasové hvězdy, ale o desetiletí později ho zcela zničí mccarthyovské protikomunistické tažení. V počátcích své úspěšné rozhlasové kariéry se Ira, horlivý zastánce všeho pokrokového" v politice, ožení s půvabnou herečkou Eve Frameovou, která získala slávu díky rolím v předválečných filmech. Jejich společné líbánky ukončí skandální výpověď, v níž herečka svého manžela označí za Američana, který dostává příkazy z Moskvy". Román o krutosti, zradě a pomstě je brilantním literárním vyobrazením dějin Spojených států v padesátých letech minulého století. (Založil/a: hero.piggy)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Vendelína
80% 80% 80% 80% 80%
  12. 8. 2016, 13:13
"Není nic většího a nic menšího v dějinách lidstva, nic tak odvážně tvůrčího, i mezi těmi nejobyčejnějšími, než pomsta. A nic tak nemilosrdně tvůrčího i mezi těmi nejuhlazenějšími, než zrada."

Můj první Philip Roth. Vzhledem k tomu, že se moc nezajímám o politiku, bylo jí tam na mě trochu moc. Na druhou stranu bylo zajímavé dovzdělat se v historii USA a nahlédnout do historie komunismu. Spoustu věcí jsem si ale musela dohledat, abych se v knize a souvislostech úplně neztratila.
Způsob vyprávěni je velmi zajímavý, vyžaduje vaši pozornost, je složitější se v ději orientovat - není tu jen jeden vypravěč, není tu chronologická posloupnost dějů. Není tu ani moc postav, které by člověku mohly být sympatické :) Přesto (nebo právě proto) doporučuji. Pokud vás příliš neštve politika.