Originální název: The Dark Eyes of London

ISBN: 978-80-206-1223-6

Naše vojsko (2011) 978-80-206-1223-6 296
Nezjištěno / Jiné (1992) 80-901243-0-5 233 nakl. Vinohrad
Vyšehrad (1985) 232

Napínavé dobrodružství mladého policejního inspektora, který odhalí tlupu gangsterů ve zdánlivě počestném útulku pro londýnské slepce, vrcholí riskantní akcí, jejíž výsledek odhalí skutečného pachatele a navíc inspektorovi umožní sňatek s půvabnou dědičkou.

jehlaspichlas
  4. 5. 2013, 11:28
Mrtvé oči Londýna. Podle mne průměrný román s naprosto neschopným detektivem ale za to velice vnimavou jeho sekretářkou. A dalo se předvídat, jak asi román skončí.
RedDuck
  2. 11. 2012, 7:13
Krimoška začíná slibně a ta základní zápletka o gangu slepých dejme tomu proč ne...ale potom to de do kelu. Příliš překombinované, postavy si jen tak z legrace nechávají tajemství, nulová psychologie postav a žádné budování atmosféry. Postupně se začínají hromadit klišé na klišé, které jsou samozřejmě ve formě překvapivých odhalení na konci kapitol. Klasický šestákový román britského původu.
Francoa
  10. 1. 2014, 8:19
Knihu jsem poprvé četl asi tak před 50 lety,tenkrát se mi líbila jako většina knih od Wallaceho (předválečné vydání), i tentokrát jsem se docela bavil.Knihu vždy hodnotím v kontextu doby kdy vznikla.Je to oddychové čtení, nepotřebuji tam hledat nějaká moudra, od toho jsou jiné knihy a proto ponechávám původní hodnocení.Na konci je zajímavé povídání o autorovi od Františka Jungwirtha i to stojí za přečtení.