Flashforward

Poprvé vydáno celosvětově: 1999

Baronet - 2010
ISBN: 978-80-7384-319-9

Baronet (2010) 978-80-7384-319-9 344

Fyzikální pokus s urychlovači částic se zvrtne a přenese lidstvo v čase na krátkou chvíli o dvacet let dopředu. V tomto okénku do svého osudu zahlédne dr. Theo Procopides, že bude zavražděn. A tak následujících dvacet let pokouší zastavit svého vraha. Nápaditý přístup ke klasickému tématu předurčil román k tomu stát se námětem televizního seriálu Vzpomínka na budoucnost. (Založil/a: xjane)

Robert J. Sawyer Robert J. Sawyer
*29.04.1960

HELLBOY-DB
  22. 8. 2012, 22:32
Zajímavý námět, který autor tak trochu rozmělnil ve zbytečném rozebírání poměrů mezi postavami. Kdyby tam bylo o pár desítek stránek méně, tak to mohlo líp odsýpat k celkem povedenému finále. ===80%.
Vorech
  8. 1. 2015, 12:54
Autor je filosof. Těžko soudit, do jaké míry si vymýšlí, ale velmi dobře využívá faktu, že hlavními hrdiny románu jsou vědci. A ti kromě běžných vztahových starostí řeší i vědu, nahlíží na svět z různých pohledů a zastáváním jednoho, nebo druhého názoru vlastně vedou i osobní dialogy. Román je postaven na otázce, co s lidstvem provede znalost jeho vlastní budoucnosti a nejistota, že je tato budoucnost neměná svobodnou vůlí. Jako muzikanta mě dostala část, kdy bratr jednoho z hlavních hrdinů zjistí, že se v budoucnu nestane uznávaným spisovatelem a jeho život tak ztratí smysl... protože umělec žije z rouhy po slávě. Bohužel je R. Sawer možná slavný v Kandě a Číně, ale v ČR jeho knihy neprávem končí v Levných knihách, v odpadišti neprodejných titulů. Tak po dosud čtyřech vydaných knihách ztrácíme šanci na další čtení.
Prcek008
  21. 11. 2014, 14:51
Seriál se mi velmi líbil a tak jsem se rozhodl pustit do předlohy. Knížka je dost jiná, težko říci jestli lepší nebo horší. Rozhodně je ale poutavá. Hlavně poslední třetina, kterou jsem zhltl v jednom kuse. Fanouškům sci-fi rozhodně doporučuji.
fish
  30. 4. 2013, 14:37
nuž, neviem, najprv som videl seriál, potom čítal knihu. Seriál samozrejme upravili do podoby pre amerického diváka, pravdepodobne tam nevedia čo je CERN a kde je Švajčiarsko, a samozrejme, keďže bol po jednej sezóne zrušený, nevysvetlili v seriáli nič. Tolko k filmovej podobe, knižná, no možno keby som sa toĺkokrát nestrácal v tých fyzikálnych teóriách, asi by sa mi páčila oveľa viac. Pripadá mi to akokeby sa z tohoto námetu dalo vyžmýkať viac. škoda, ale aj tak som zvedavý na ďaľšie autorove knuhy, minimálne námety má fantasticky dobré.
jarmart
  2. 9. 2011, 20:00
Povedena knizka s odsypajicim dejem a zajimavym koncem. Zfilmovana serialova podoba se ale bohuzel tolik nepovedla.