Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Míšenci

94%
5 13
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Míšenci Originální název: Hybrids
Poprvé vydáno celosvětově: 2003

Nejnovější vydání:
Triton - 2008
ISBN: 80-7387-089-4
Počet stránek: 335
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Triton (2008) 80-7387-089-4 335

Ve třetím dějství neandertálské trilogie posílá autor Mary Vaughanovou na neandertálský svět a staví ji hned před několik životních rozhodnutí najednou. Má se nechat rozvést s bývalým manželem, a vysloužit si tím exkomunikaci z katolické církve? Dokáže se smířit s tím, že po zbytek života uvidí Pontera jen čtyři dny v měsíci? A bude schopná sdílet mezitím domácnost i lože s jinou ženou? Musí se také rozhodnout, zda dítě, které s Ponterem plánuje, bude z genetického hlediska barast či gliksin a především, zda bude obdařeno božím orgánem, tedy schopností náboženských prožitků (Založil/a: xjane)

(více)  
Robert J. Sawyer Robert J. Sawyer
*29.04.1960

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

nečik
100% 100% 100% 100% 100%
  26. 8. 2011, 11:40
V poslední závěrečné knize této trilogie o neandrtálcích Sawyer posílá Mary Vaughonovou do světa neandrtálců, aby poznala jejich život. Musí se vypořádat s tím, že uvidí svého Pontera pouze čtyři dny v měsíci, jak je to dáno tamní společností. Ovšem život v neandrtálské verzi Země je vážně ohrožen, když vyjde najevo, že jeden Mariin kolega chce vypustit smrtelný vir, který by vyhladil veškerou populaci neandrtálců.
Podaří se Mary a jejím přátelům zachránit čistý a neposkvrněný svět neandrtálců? Bude schopná sdílet společnou domácnost i lože s neandrtálskou ženou? Vyřeší Mary a Ponter dilema s možným společným potomkem - má-li to být člověk či neandrtálce? Vzdá se Mary své víry v Boha, když zjistí šokující odhalení, které skrývá lidský mozek?
Tak si přečtěte tuto knihu, protože závěrečný díl je opravdu dobrý. A řekl bych že nejlepší z celé série.
Vorech
80% 80% 80% 80% 80%
  16. 12. 2014, 10:29
Fascinuje mne, kolik témat dokázal Sawyer do trilogie dostat. Orwellovsko-socialistickou utopii, homosexualitu, genetiku, domácí násilí i otázku náboženství a trest a vinu. A vypořádal se s tím více než skvěle. Závěr trilogie je trochu nezvyklý a již bylo znát, že i svět neandrtálců není bez poskvrny, když Mary odhaluje formu domácího násilí v jedné neandrtálské rodině. Ukazuje se, že ani systém nahrávání každého činu a sterilizace jako trest nemusí být dostatečným zadostiučiněním, když neandrtálský zákon stejněmým způsobem trestá nejen otce-viníka, ale i Vaše děti. Vyřešena je i otázka existence Boha, která je v příběhu scvrknuta na pouhou reakci našeho mozku na magnetické pole Země. Kdyby závěr nebyl dějově už trochu překombinovaný, mohla to být perfektní série. A opakuji... vědecko-fantastická neakční scifi.