Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Zem pod jejíma nohama

83%
4 6
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Zem pod jejíma nohama Originální název: The Ground Beneath Her Feet
Poprvé vydáno celosvětově: 1999

Nejnovější vydání:
Paseka - 2001
ISBN: 80-7185-371-2
Počet stránek: 472
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 11x v přečtených
v knihovně 5x v knihovně
k přečtení 13x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Paseka (2001) 80-7185-371-2 472

„Tohle je příběh o hluboké, leč nestálé lásce, příběh rozchodů a smíření; o lásce nekonečného zdolávání, vymezené překážkami, které musí překonat a za nimiž leží trýzně ještě větší," píše o vztahu mezi rockerem Ormusem Kamou a zpěvačkou Vínou Apsarou, tvořícím hlavní dějovou linii románu Salmana Rushdieho, jeho vypravěč a spoluaktér Raj. Příběh lásky Ormuse a Víny a jejich cesty na rock'n'rollový Olymp, široce rozklenutý v prostoru i čase, vede čtenáře postupně z Indie přes Anglii až do Ameriky a z konce třicátých let až po závěr deváté dekády, ale otevírá dveře i do bludiště jiných světů, jimiž je Ormusovi dáno projít na jeho nelehké pouti za vytouženou láskou, kterou nalézá, aby ji vždy znovu ztratil.
Rushdieho jiskřivá a bezpočtem narážek, citací a parafrází hýřící variace na mýtus o Orfeovi a Eurydice konfrontuje klasické hrdiny s idoly postmoderního věku, přičemž neustálým stíráním předělu mezi imaginárním a skutečným klade hned celou řadu znepokojivých otázek: jaké budoucnost čeká stále silněji se otřásající svět? Lze ještě spoléhat na jasnou mez mezi realitou a fikcí? A jak vůbec chápat samotný mýtus a jeho výpověď o střetnutí lásky, umění a smrti?
Zem pod jejíma nohama je vystižným portrétem našeho překotně se měnícího světa a svéráznou kronikou globálního fenoménu rockové hudby, fascinujícím pohledem za hranice skutečnosti, který opakovaně znejisťuje věci, jež jsme si navykli chápat jako samozřejmé, v neposlední řadě však také příběhem o schopnosti lásky překonat žal a bolest, příběhem, který si tak jako jeho hrdinka dokáže najít „přímou cestu k zahanbenému a málo sebevědomému srdci světa."

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace