Příšerně nahlas a k nevíře blízko

Příšerně nahlas a k nevíře blízko Originální název: Extremely Loud & Incredibly Close

BB art - 2006
ISBN: 80-7341-952-1

BB art (2006) 80-7341-952-1 383

Oskar Schell je vynálezce, milovník francouzské kultury, hráč na tamburínu, shakesearovský herec, šperkař, pacifista, origamista, detektiv, vegan a sběratel motýlů. A mimochodem - je mu devět let. Když jeho otec zahyne při teroristickém útoku na New York v září 2001, Oskar najde v jeho pozůstalosti záhadný klíč a začíná pátrat. Hledání jej provede celým New Yorkem, podivnými životy mnoha jeho obyvatel, ale zavleče jej i na cestu do dějin a do hlubin vlastní rodící se osobnosti. (Založil/a: ribička)

Jonathan Safran Foer Jonathan Safran Foer
*21.02.1977

teite
  29. 11. 2013, 20:43
Nejlepší kniha o 11. září, jaká se mi kdy dostala do ruky, a to jich nebylo málo. Strhující příběh, smutný, tragický, a zároveň odlehčený podivnou osobností vypravěče.
ribička
  2. 9. 2010, 14:24
Co se mi opravdu na této knize líbilo byly všechny ty fotografie,které při náhodněm listování nedávají smysl a při čtení dávají dokonalý smysl. Věty psané v číslech, kdy jsem téměř zruinovala svůj mobil, abych dozvěděla, jak děj bude pokračovat dál a spoustu dalších netradičních prvků. I když je děj psán lehce, až skoro humorně, obsah je mírně depresivní a závěr zvláštní. Každopádně jsem Oskarovi fandila do posledního zámku, do posledního pana Blacka.
V.A.
  3. 2. 2013, 14:38
Wow. Podle popisu jsem čekala něco úplně jiného, a to, čeho se mi dostalo mi vyrazilo dech :) Četla jsem knihu v angličtině a upřímně říkám, že si koupím i český překlad, protože mě opravdu hodně zajímá, jak se s takovou dávkou anglického všeho dokázal překladatel vypořádat.
Knížka mě dost rychle začala bavit a četla se opravdu sama, i když některý pasáže jsou těžký a hlavně hodně smutný. Celý je to hodně smutný...
jirkam
  16. 8. 2012, 20:27
Naprosto strhující kniha, snad nejlepší jakou jsem za poslední dobu četl. K nevíře pohlcující a příšerně zajímavý osud hlavního hrdiny. Inspirující do života.
08adv
  8. 3. 2014, 13:07
Nejdokonalejší kniha, jaká se mi kdy dostala do ruky, a to nečtu málo. Není fascinující ani tak příběhem, jako formou, kterou je psaná. Fotografie, zatrhávání, čísla, kódy, "text přes text"...Chvíli mi trvalo, než jsem se v ději zorientovala, ale pak vše zapadlo dokonale do sebe. Je to kniha, kterou stojí za to mít ve své knihovně.