Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Cesty snů

69%
3 7
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Cesty snů

Podtitul: Asterion 5


Originální název: Asterion: Cesty snů

Nejnovější vydání:
Zoner press - 2010
ISBN: 978-80-7413-097-7
Počet stránek: 368
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 10x v přečtených
v knihovně 6x v knihovně
k přečtení 1x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Zoner press (2010) 978-80-7413-097-7 368

Asterion je rozlehlý svět s vlastní bohatou historií, náboženstvím, faunou i flórou, obydlený rozličnými rasami a národy. Je to svět, kde je magie běžná v mnoha svých podobách, svět ve kterém žijí draci a další bájné bytosti.
Nejlepší způsob, jak Asterion poznat, je vydat se s Anaretem a Brubsem na Cesty snů a okusit tak mnohé jeho vůně, tajemství, dobrodružství a chuť dálek a exotiky. Hrdinové této knihy se vydají napříč Tarou, jižním kontinentem, avšak stejně dlouhou cestu jako po zemi budou muset projít i ve svých vlastních duších.

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Svatoslav.Svatomír
40% 40% 40% 40% 40%
  3. 3. 2011, 10:59
Prostý mladý muž Anaret dostane od mocného mága Alwarina za úkol, aby za doprovodu silného přítele Brubse podnikl nebezpečnou cestu do Zahrady snů. Cestou potkají všemožné magické bytosti a zažijí spoustu životu nebezpečných situací, aby na jejím konci zažili neuvěřitelný šok. Z prostého Anareta se časem stává mocný válečník, jenž podlehne kouzlu krásné Čakoro z rodu Hevrenců. Temnota pomalu pohlcuje celou zemi Asterion a její temný pán, drakočlověk Drik, pomalu dostává vše, co si zamane.

Asterion je země plná nevídaných možností. Ať se hnete kamkoliv, můžete očekávat (v tom lepším případě) dobrodružství, nebo smrtelné nebezpečí. Hvozdy, pláně či snad pouště, to všechno obývají fantastičtí tvorové, o kterých jste se mohli dočíst i v jiných, lepších románech. Takže v tomto směru žádnou inovaci neočekávejte.

Kdo má rád fantasy ve stylu barbara Conana může být mile překvapen. I když drsnému válečníkovi nesahá ani po kotníky, v lecčem se mu snaží přiblížit. V závěru dostáváte do rukou zvláštní mix s nádechem drsné beznadějné atmosféry šmrncnuté Pánem prstenů.

Cesty stínů v žádném případě nejsou pohádkou pro malé děti a už vůbec ne vyprávěním vhodným k uklidnění nervů před spaním. Není zde nouze o sprostá slova, sexuální narážky, useknuté hlavy či potoky krve. Jedná se o temnou fantasy, která může směle konkurovat knihám zahraničních sousedů. Ač se mu to v mnoha ohledech daří, v jiných selhává. Hlavním kamenem úrazu je, dle mého, samotný styl psaní vážených autorů. Chápu úsilí, s kterým vkládali na každou stránku napětí a spád, ale není všechno zlato, co se třpytí. Naprosto osekané pocity postav a absence detailů dělají z epické fantasy chladný příběh bez duše.

Čtenáři, kteří si knihy z cyklu a světa Asterionu oblíbili, se oprávněně mohou cítit ochuzeni o plnohodnotný zážitek, který snad bude vykompenzován v další knize. (Má recenze pro web sarden.cz)