Iustus 2

Iustus 2 Originální název: Iustus 2

Leonardo - 2010
ISBN: 978-80-85951-61-5

Leonardo (2010) 978-80-85951-61-5 425

Pokusili se ho zastavit. Pokusili se ho ovládnout. A teď by se měli pokusit přežít.
Hluboko v supertajném komplexu se Iustus snaží dostat na svobodu a myšlenky na pomstu jej pohánějí kupředu. Netuší ještě, že problémy s vládou Spojených států budou tím nejmenším, s čím se bude muset vypořádat. Protože je tady svět, který ho stále ještě potřebuje.
A jsou tu i světy za ním.
A je tady i ten, který chce to vše spálit jediným nekonečným plamenem. No a pak...
Je tady ještě Meika.
Vy a Iustus máte vlastně jednu věc společnou... Nemáte ani ponětí, co vás v této knize čeká.

Druhá kniha ze dvou.

ondrasek
  16. 10. 2012, 21:18
V prvním díle cynickej frajer a hláškař, kterej se s nikým a ničím nesere, v sobě objeví v díle druhém homosexuální sklony, zamiluje se do patnáctiletého kluka, kupuje mu čokoládu, mezi vším tím jejich cukrováním a polibky spolu zachraňují svět... Fakt sračka!
Jako čistej a nefalšovanej heterák jsem prostě tuhle tématiku nezkousl (jak píše Onyxia), to, že jsem knihu dočetl je mé malé soukromé vítězství.
No nic, jako by chtěl autor i obrázkem na přebalu knihy říct: kdo s tim má problém, ten ať de do piče. Jdu.
Jetelik
  17. 4. 2012, 16:25
První díl měl velkou sílu v určitém komorním prostředí města a napravovní křivd jeho jednotlivých obyvatel. Druhý díl je totální megalomanství až člověk neví jestli spíše nečte parodii na fantasy.
Onyxia
  17. 7. 2011, 16:29
První díl byl fajn, druhý díl celý příběh tak trochu pohřbil. Podle mě mu jednodušše konce příběhů nejdou :)
Je to jedna velká akce, jak má pan Moudrý ve zvyku...opět zde příjdou na řadu boje s démony. Co také stojí za připomínku, že někteří moji kamarádi měli dosti velký problém s překousnutím homosexuální tématiky, které se zde autor věnuje dosti podrobně :)
anta
  17. 5. 2013, 23:04
Už první díl mi přišel takový rozvláčný, kdy hlavní hrdina nechápe ani po dvou stránkách, co čtenář pochopí po dvou větách. Vždy, když se dostal děj do nějaké akce a netopí se v autorově zmatených filozofických myšlenkách, je to docela čtivé. Souboj s démonem v N.Y. je pro mě snad nejlepší pasáž obou knih. Sex v knihách moc nemusím a homosexuální už vůbec ne a rozvleklé pasáže, kdy hrdina proplétá svůj jazyk se svým petnáctiletým (proč né třeba desetiletým) milencem mi nejsou příjemné. Chápu, že autor chtěl šokovat. U cikánských spoluobčanů jsme byli na vlně souznění, ale u sexu s Meikou určitě ne. No, ani čtenář nemůže chtít všechno. Do konce druhého dílu mi sice chybí 10 stran, ale mám pocit, že autor docela nechutně vykradl film Constantine. No co už, dočtu a víckrát nepřečtu. Možná zní kritika od někoho, kdo nikdy nepublikoval, někoho takového, jako je pan Martim Moudrý trochu nemístně, ale přesto se mi zdálo, že tato kniha neměla příliš šťávy a autor, ač má mou úctu, že dokázal napsat a dokončit poměrně obsáhlý příběh, si měl dát mnohem víc práce při korekturách. Martine, do Kulhánka máte před sebou ještě pořádný kus cesty. Ale držím Vám palce!