Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Spěšný vlak Ch.24.12.

80%
4 14
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Spěšný vlak Ch.24.12.
Autor:
Originální název: Spěšný vlak Ch.24.12.

Nejnovější vydání:
Argo - 2010
ISBN: 978-80-257-0264-2
Počet stránek: 261
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 3x v oblíbených
v přečtených 16x v přečtených
v knihovně 5x v knihovně
k přečtení 14x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 3x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Argo (2010) 978-80-257-0264-2 261

Komorní příběh zkoumající alternativu českých dějin, na jejímž počátku se Češi ocitají po boku tisícileté říše... Úředník komisariátu Řezníček si poněmčí nejen své jméno, ale i myšlení a pro vítězství je ochoten obětovat cokoli. Bezvýchodná situace a tlak rodiny přivádí jeho mladšího syna, již s novým jménem Walter Fleischer, na lyceum leteckých zbraní Vril a shodou okolností z něj vojenská mašinérie stvoří hrdinu poslední vítězné akce. Poválečná totalitní společnost se pokouší vytvořit nový lichotivý obraz demokracie a ve druhé rovině je přitom rozkrývána chlapcova cesta z měšťanské školy k tajným zbraním opředeným pozlátkem okultismu. Walter je po návratu domů vtažen nazpět do tísnivého světa malého města Chrud plného špiclů a komisních úředníků, nazpět do odumírající rodiny. V atmosféře strachu se snaží ochránit to, co z ní ještě zbylo. Na pozadí velkých společenských změn řeší svůj malý rodinný problém... Je třeba se postarat o živé i mrtvé a najít cestu ven z kruhu, který s uzavírá...

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Gallienus
60% 60% 60% 60% 60%
  8. 5. 2016, 20:05
Zvláštní příběh, mám rád alternativní historii a to jak romány, tak literaturu faktu, ale po přečtení této knihy jsem trochu rozpačitý. Četl jsem docela hodně alternativ vítězství Německa ve válce, nicméně tato je první, kde nacisté vyhrají díky magii..., a to mi nějak nesedlo. Vadila mi i ta nejednoznačnost konce, jak to dopadlo s rebely z řad armády a SS..., a co se stane s Rotfuchsem...?
To co se autorovi velmi povedlo, je zobrazení světa, kde žije hlavní hrdina. Snaha režimu zamést stopy po svých zločinech a pokrytecké hledání obětních beránků, za účelem očištění společnosti a vytvoření lepšího světa. Trochu mi to připomínalo přelom 30./40let v SSSR a stranické čistky a hledání nepřátel uvnitř státu.
misssicccka
80% 80% 80% 80% 80%
  26. 2. 2011, 16:18
Přečetla jsem to jedním dechem. Čekala jsem od toho více co se týče tématu průběhu a konce války, jak ho neznáme, ale přesto dávám 4*. Je to kniha, která je čtivá a i když se možá místy ztratíte (myslím nit) a nebude Vás bavit, najednou se to zase zvrtne v posedlost čtením. Neumím popsat, proč, ale vyvolávala ve mě jakýsi pocit tajemna. Její výhodou je určitě to, že si můžete domýšlet, zvláště konec.
Santino
80% 80% 80% 80% 80%
  4. 1. 2011, 19:19
Jedním slovem zvláštní. Trochu se ve mně bije, jestli dát tři nebo čtyři hvězdy, nakonec dávám čtyři. Při čtení mě občas mrazilo a byl jsem rád, že se Poláčkova "alternativní historie" nestala skutečnou. Jedná se opravdu o komorní příběh, místy dost depresivní. Celkově tuto knihu doporučuji, pravdou ale je, že je občas zvláštní. Ale nemyslím to nijak špatně. 75%.
boboking
100% 100% 100% 100% 100%
  7. 12. 2010, 12:52
V neděli jsem se začetl do knihy "Spěšný vlak Ch.24.12." od Jana Poláčka. A byl jsem neuvěřitelně překvapený. Ještě toho večera jsem knihu dočetl. Přestože je kniha zaškatulkována jako scifi, i nescifisty kniha určitě zaujme. Je to z tzv. alternativníé historie, z roku 1953, kdy ale WWII vyhrál Adolf a patří mu celá Evropa. Příběh je vlastně psychologickým dramatem poněmčeného Čecha Waltera, kterému se po válce rozpadl svět a hledá řešení svého života. Autor vystavěl skvělé reálie, kdy Hitler začne po válce pronásledovat válečné zločince z řad SS, kdy hrdinnými německými vojáky teď společnost opovrhuje atd. Autor dokázal vskutku realisticky navodit tento "alternativní" svět. Ale především skvěle vyobrazit postavu hlavního hrdiny Waltera. Přitom je to i napínavé čtení o záhadné smrti jeho bratra, jeho šíleného otce, či jeho roli v tajných Hitlerových zbraních, které nakonec vyhrály celou válku. FAKT DOPORUČUJI!