Originální název: Hustej nářez

ISBN: 978-80-7425-261-7
Vyšlo jako audiokniha

Epocha (2015) 978-80-7425-261-7 320 Opravené a revidované vydání
Epocha (2015) 978-80-7425-434-5 288 brožovaná
Epocha (2014) 978-80-7425-316-4 Vyšlo jako audiokniha. Audiokniha - Čte Richard Fiala
Klub Julese Vernea (2010) 978-80-87246-20-7 288

Dávné legendy, které o nich kolovaly v různých civilizacích, nelhaly. Možná, že kdysi byli lidmi, ale změnili se. Změnili se natolik, že jako lidé už jenom vypadají. Říkají si Bratrstvo krve. Vyvolení, kteří se živí lidskou krví. Nikdy se však k sobě nechovali jako bratři. Desítky klanů spolu po tisíciletí bojovaly o moc a vládu nad lidmi, jejich územím a říšemi, jež vznikaly a zanikaly podle toho, jak ve své skryté válce vítězily jednotlivé klany. Dlouho se považovali za nejmocnější bytosti na světě.
Jenže svět, který znali, byl jen malou součástí vesmíru. Z jeho nekonečných dálek se vynořili Kartani, jimž se jejich vlastní svět zdál malý, a kteří se rozhodli ovládnout planetu Zemi a její obyvatele zotročit. Invaze se cizincům podařila. Měli vyspělou techniku a zbraně, které ty lidské stonásobně předčily.
Jenže svět, který ovládli, už své vládce měl. A ti se, narozdíl od lidí, tak lehce podrobit nenechali...

alča87
  30. 1. 2014, 21:16
Průměrné hodnocení jsme dala na základě srovnání s Kulhánkem, kterého Kotleta bezostyšně vybral. :) První třetina knihy je skoro o ničem. Plno sexu a vulgarismů, skoro žádná akce, neustále stejné věty, stejné hlášky a přirovnání. Po prokousání touto částí se kniha začala rozjíždět. Nastala dobrá akce a vlastně i dobrá kniha, ale na lepší hodnocení to prostě nebylo. Přesto můžu doporučit všem milovníkům dnešních českých sci-fi autorů. A nevzdejte to hned na začátku.
illy
  5. 10. 2011, 19:02
Svého času jsem měl rád Kulhánka jako oddechovku, tato knížka a s ní vytvořený hype je veliké zklamání. Odloženo po cca 40 stranách.
Rames
  19. 11. 2015, 12:05
František Kotleta je sám tak trochu krvesaj ale díla někoho jiného. To že použil téma i styl, by snad ani nevadilo ale i stejné slovní obraty? A když došlo i na slavné Kulhánkovo " kontroval", tak shodil dobrou zápletku do kanálu . Moc se těším až začne rozkrývat svou vlastní minulost to bude teprve poctivé české Sci-fi.
ondrasek
  21. 1. 2014, 7:45
Sice brakárna, ale výborná brakárna. Poté, co jsem přežil začátek knihy, v němž autor dokazuje svou hustotu spoustou vulgarismů a vykopáváním zubů mezi výkaly vepřína, jsem se jen tak tak držel, abych knížku neodpískal. A dobře jsem udělal. V dalších stránkách už František vulgarity stáhl na minimum a zůstal hlavně u hlášek, kterých je v knize dost a přirovnáních něčeho k něčemu jinému ještě víc. A většinou mi to přišlo vtipné.
Kniha má i promyšlený děj a zrod upírů je hodně originální. Těším se na další díly.
9/10
Ciba
  3. 11. 2016, 10:55
Jako na zlato z olympiády to není. Je to sice vcelku zábavný a dobře svištící brak, ale pořád jen brak. I když jsem něco podobného čekal a mám to rád, miliarda rádobyvtipných přirovnání se časem začala zajídat a celkově moderně laděný příběh podle mě nemá na středověkou syrovost prequelových Vlků. V rámci konkurence nejen v českém rybníčku tak těsně pod průměrem. Dvojku ale ještě někdy ve slabší chvilce asi zkusím.
Kuci92
  10. 2. 2015, 9:50
O proti Kulhánkovi a Kopřivovi je to průměrné, ale přečíst se to dá vcelku rychle a kolikrát jsem se i zasmál.
Astonius
  17. 1. 2015, 8:56
První polovina knihy mě bavila - bylo to pro mě nové čtení ze žánru, který také příliš neznám, ale pak se vše opakovalo jako kolovrátek, ke konci jsem měla problémy udržet pozornost a četla jsem jen už abych konečně dočetla, nijak jsem děj neprožívala. Vulgarity a drsné komentáře hlavního hrdiny mě v knize vyloženě bavily, k upírovi to sedělo a vše působilo tak nějak opravdověji.
Alena Tyityisová
  18. 11. 2015, 10:09
Já začala od něj dílem Perunova krev a přišla mi o stupeň lepší než tenhle kousek...ale je to Kotleta a toho těžce miluju, takže za mě dobrý.
Kaiella
  28. 10. 2015, 1:25
Obsahuje spoiler spoiler Uf. Ke knize jsem se dostala omylem. Rozhodně bych řekla, že je to brak. Je to ale geniální brak přesně tak jak má být. Pokud existuje nějaká "míra brakovosti", tak takhle kniha je jedním z těch nejbrakovějších braků, takže geniálně vystižený žánr. Dvě hvězdičky jsou za... ani vlastně nevím za co. Nikdy mě nenapadlo, že někoho může napadnout spojit v jedné knize boj s mimozemskou rasou okupující naší planetu a upíry. Takže dvě hvězdy asi za ten nápad a můj šok. Literárně... Nooo, nejsem si úplně jistá, kde přesně literatura začíná a končí. Zcela objektivně, literárně prostě rozhodně žádný Hemingway. Má to ale spád, je to čtivé. Ujeté, šílené, místy stupidně a místy ujetým způsobem vtipné. Autor očividně miluje přirovnání, bohužel. A vlastně tohle hodnocení vůbec neberte v potaz. Tohle musíte přečíst a rozhodnout se sami, jak se na tuhle knížku budete dívat. Já asi nikdy nebudu mít jasno, jestli mne neskutečně baví nebo je pro mě jen neskutečně stupidní snůškou sprostých slov, sexu a popisu krvavé destrukce živých organismů. Při čtení jsem chvíli (místy dokonce i nepřetržitě :D) přemýšlela, jestli jsem zkouřená já nebo autor... Nu, těžko říct...
Plisek
  23. 7. 2012, 14:30
Kniha, jež je důstojnou poklonou mistrovi, nebo ji mistr napsal snad sám? Nicméně výborná řezničina!
Matěj
  26. 6. 2016, 18:56
Můj první literární "brak" a vůbec to není špatný. Jako oddychovka na léto supr. Stačí vypnout mozek a užít si to!
bady
  19. 8. 2013, 23:31
Po detektivkovem obdobi jsem si odskocil mezi upiri ufobijce a musim rict, ze to nebyl zas tak spatnej odskok. Kniha se cte prijemne, stale se neco deje a pribeh nema hlucha mista. Jen ty vulgarity mi v knihach moc nesedi.
LuKiss
  31. 7. 2013, 23:48
Hustej nářez je hustej nářez. U knížky jsem usínal a zase s ní stával měl sem ji přečtenou skoro okamžitě... Pražskej stoletej upírskej mafiján Honzik mě opravdu zaujal, ať už svou láskou k pouštním orlům, upřímným českým nářečím, nebo nenávistí k UFOnům. Líbí se mi děj i postavy a mohu jen doporučit.
zdennanek
  2. 9. 2012, 12:33
Opravdu hodně čtivé! Je sice zřejmé ovlivnění Kulhánkem ale to knize vůbec neškodí, ba naopak :-) Knihu jsem přečetl za jeden den vůbec jsem se od ní nemohl odtrhnout. A už se chystám na druhý díl, doufám že bude minimálně stejně dobrej
Onyxia
  17. 7. 2011, 16:20
Hustej nářez je jedna velká jízda. Knihu jsem přečetla téměř jedním dechem. Už se těším na další díl. Další věc, která na knize upoutá je to, že tak málo víme o autorovi. Jedná se skutečně o řezníka, který v sobě najednou objevil literární nadání, nebo si z nás nějaký jiný autor dělá tak trochu srandu? :) Jestli někdo znáte odpověď, určitě mi napište zprávu!
Teron Gorefiend
  1. 12. 2016, 2:26
Nejdřív mě znechutil hrozně debilní a velice rádoby drsný začátek v prasečáku. Pak se to ale rozjelo do sice dosti nevyvážené, ale celkem dobře napsané oddechové upíří akčňárny. Střídají se velmi dobré pasáže (podzemní kryt, průzkum hrobky, soud apod.) s dosti nezajímavými (většina útěků, skrývání se, zbrojení). Praktickou výhodou je, že dost textu lze projet svižněji. Celkově průměr, který neurazí, nenadchne, hodí se k drapnutí někam na dovču, ale není důvod se k němu vracet.
Fujta
  16. 11. 2016, 20:40
Začátek mi přišel jako možná až trochu moc hustej nářez... ne, že by mi to vadilo. Stačilo přečíst prvních cca 40 stránek a kniha mě plně vtáhla. Přečtena za tři dny po večerech, což se mi už dlouho nepovedlo! Po přečtení jsem si uvědomil, že má vlastně docela slušně propracovanej příběh, sic se to s jinýma knihama nemůže rovnat. Ale vzhledem k tomu, že jde o béčkovou řežbu, jsem nanejvýš spokojen.
Co se postav týče, tak mi k srdci nepřirostly tak moc, jak je tomu třeba u Kulhánkových postav, což ale neznamená, že se to nemůže stát u příštích dvou dílů. Humor se mi líbí a několikrát jsem se smíchy opravdu neudržel.
KatVonS
  23. 2. 2016, 10:47
Jedna z těch, co jsem četla opravdu dlouho.
Prvních padesát stránek jsem žvýkala spoustu týdnů, pak už to šlo čím dál líp. Brutální smysl pro humor mi celkem vyhovoval, jen byl na můj vkus obalený do příliš "akčňákové" formy. Takové ty momenty, kdy si drsní hlavní hrdinové hází suché vtipy, místo aby zdrhli (nebo umřeli). Ale i na to jsem si zvládla zvyknout a tolerovat to jako součást Frantovy tvorby, stejně jako naprosto šílená přirovnání, narušující občas konzistenci textu.
Ale ano, bylo to fajn. Béčkové jak kráva, ale fajn.

Řečeno prostěji a jednodušeji: je to sračka, ale bude vás to bavit.
Karen
  14. 2. 2016, 12:32
Kniha je velmi čtivá. Je škoda, že všichni srovnávají knihy tohoto typu s Kulhánkem. Kulhánek není nejlepší a určitě ho nemusí jiní autoři kopírovat jak zde pořád každý opakuje. Každý má svou fantasii a svůj styl.
detskekonto
  10. 1. 2016, 20:45
Hustej nářez mě teda dostal. Naprosto neznámý (alespoň pro mě autor), ale ta kniha, ten rozjezd....Fakt mě to hustě pobavilo, zejména ty psychotropní erotické scény....Určitě od něj vyzkouším i další knihy...
Teranell
  3. 1. 2014, 14:29
Z autorovy snahy dostat za každou pátou větu nějaké hustodémonsky krutopřísně vtipné přirovnání, které ale ve výsledku vůbec vtipné není a působí na sílu a uměle, se mi po několika stránkách začala otvírat kudla v kapse. Naštěstí to vydrží jen cca první třetinu knihy, pak už ho to evidentně přestalo bavit. Naštěstí. Osobně zastávám pocit, že Hustýmu nářezu pomohl na výsluní jen neskutečný hype, co se kolem něj vytvořil (kdo by taky nedělal reklamu Kulhánkovu alter egu, že ano), celkově je pro mě kniha totiž průměr... Ano, nápad to byl fajn a ano, sem tam se našla fakt vtipná pasáž, u které jsem nahlas vyprskla, ale něco tomu chybí. Tedy pardon - dost tomu chybí.
Zombík
  14. 4. 2013, 20:21
Začátek nuda, ale nakonec docela ušlo - dávám čtyři hvězdy, ale Jiří Kulhánek je Jiří Kulhánek, tohle je jen kopie, nic jiného.
Mr.Corpse
  28. 10. 2012, 19:25
Hotovej mazec! Sic přes sprostá slova a neočekávaný děj + "tvory" jenž se v něm vyskytují, jsem ji za jeden večer přečetl úplně s přehledem!!! Stejně tak jako druhý díl, který se povedl taky dokonale, čekam na díl třetí s tou samou jízdou ve scénáči nasraných upírů vs. mimozemských vetřelců !!! :)
Lukin
  25. 9. 2012, 9:02
Pan Kotleta (pokud se nepletu pseudonym p.Kopřivy) si sice dělá srandu (tedy aspoň doufám), ale nic se nemá přehánět. Hustej nářez je prostě hovadina, která čtenáře udrží u čtení jedině očekáváním, kdy konečně vyskočí banda klaunů a zařve: Apríl!
Faust.J
  20. 12. 2010, 17:08
Knižka mě uchvátila už jen po prvních stránkách přečtení, samotný název už vše napovídá že jde o hustej nářez.Autor je sice pro mě neznámí ale hodně se inspiroval Kulhánkem.Pro fanoušky Kulhánkovejch knih vřele doporučuji.Jediná škoda že stojí 290,- na 290 stránek je to sice drahý ale u tich 290 stránek si až dost užijete.Vřele doporučuji všem.Dávám plných pět hvězdiček takových knih je tu pramálo.