Dvorní šašci

Garamond - 2006
ISBN: 80-86955-09-5

Garamond (2006) 80-86955-09-5 156
Art-servis (1990)

V dalším svazku Spisů Viktora Fischla se mohou čtenáři znovu setkat s proslulou autorovou prózou, která vyšla naposledy v r. 1990 a byla brzy rozebrána. Vypravěčem působivého příběhu pomsty, krutosti a utrpení je soudce, jemuž hrb, jímž je poznamenaný, umožní přežít peklo koncentračního tábora. Stane se totiž jedním z „dvorních šašků“ na dvoře velitele tábora, sloužících jako atrakce a rozptýlení při jeho četných večírcích. Filmová práva k této knize zakoupil Miloš Forman. (Založil/a: MrVogler)

dawelus
  8. 2. 2016, 15:28
Úžasný náhled do životů sympatických židů během války a po ní, kterým čtenář rozumí, soucítí s nimi, fandí jim a je mu za ně smutno. Chci si přečíst další dílo od pana Fichla, bylo to nádherné.
HELDEN
  1. 11. 2012, 17:36
Další parádní dílo Viktora Fischla. Přečetl jsem zatím od něj tři knížky. Každá je tematicky naprosto odlišná, ale ze všech je cítit obrovská lidskost. Aspoň tak to mám já. :)... a závěr budete hltat jedním dechem... :)