Nevermore Baltimore

Originální název: Nevermore Baltimore

Brokilon - 2010
ISBN: 978-80-86309-37-8

Brokilon (2010) 978-80-86309-37-8 575

Když Jerry Linden přiletěl z Paříže do Baltimore převzít tělo své sestry (včetně devítimilimetrových projektilů v něm), ani v nejmenším netušil, v čem to jeho drahá sestřička vlastně jela. Až na místě zjistil, že kromě poměrně rozsáhlé sítě místních nevěstinců zdědil také vstupenku do pekla.
To v tomto případě představuje podivná hra v totálně zdevastované čtvrti, kde kromě ztracených lidských existencí přežívá ještě něco, čemu místní říkají vyvřeliny a co je stejně nepochopitelné, jako vlastní příčina omezené destrukce této části města.
Jerry se neuváženě rozhodne dohrát tu šílenou hru rozehranou jeho sestrou a brzy mu dojde, že kromě jejího mobilu, jehož prostřednictvím jsou mu postupně sdělovány propozice, potřebuje ještě pistoli - nejlépe co největší ráže. Opatří si ji hned po druhém kole. Po tom třetím pak pochopí, že zde někdo šeredně podvádí. A to ještě netuší, jakým způsobem jsou do celé věci zapojeny záhadné postavy vyvřelin, o nichž oficiální místa zarytě mlčí - zato má o ně velký zájem místní novinářka.

Zelda knihkupec
  20. 11. 2013, 23:10
Americká drsná škola od českého autora mě vždy potěší, od Heteši obzvlášť. Knižní Baltimore jsem si zamiloval a až na jistou francouzskou nadutost jsem byl spokojený...