Originální název: A Day for Damnation

Classic - 2010
ISBN: 80-85782-60-X

Classic (2010) 80-85782-60-X 434
And Classic (1996)

Druhá kniha série Chtorranská invaze.

Osudově pustošen epidemiemi a na pokraji biologického vyhynutí se člověk připravuje na další nápor Chtorranského ekosystému. Někteří lidé tvrdí, že tato hrůzná stvoření přicházejí Zemi zničit - jiní se domnívají, že jsou spasením. Jen několik mužů a žen je schopno sledovat jak nelidsky se mění jižní Kalifornie na obludné životní podmínky Chtorranů. V okamžiku, kdy se dostává skupina odvážlivců do srdce nepřátelského území, musí důstojník Speciálních jednotek James McCarthy rozhodnout, zda si probojovat cestu zpátky... nebo se pokusit komunikovat s vetřelci.
Série klasických románů Davida Gerrolda pokračuje ve strhujícím vyprávění o zoufalém a odvážném boji lidského rodu s nejhorším zlem, které kdy Země poznala.

illy
  6. 8. 2016, 18:29
Dávám plnou palbu...i když spíše z nostalgie. První třetina knihy se odehrává v podstatě jen ve spadlém vrtulníku. Ale baví. Pak přijde zase hodně řečiček a filozofování(opět) a než dojde na slibovanou milostnou scénu...hlavní hrdina předehru pojme jako velmi vtipný dialog o dvaceti stranách, kdyby mu ovšem bylo 15 let. Takhle si jen klepete na čelo, co je to za idiota a proč mu ona vlastně nakonec dá. Ale popis závěrečného pokusu o kontakt s alieny je vskutku originální...dokonce tak, že si to má mysl trénovaná LSD ani nedokázala představit.
Very.N
  27. 10. 2015, 10:20
Druhý díl byl čtivější, napínavější a přinesl nové skutečnosti. Hlavní hrdina už není takový "matlák" jako v prvním dílu, i když jeho neustále podceňování se a fňukání mi občas lezou na nervy. Hlavně přesvědčování o tom, jak je skvělý a on přitom pořád tvrdí, jak není skvělý, tvoří trapné pasáže knížky. Ale jinak celkem paráda, já bych asi taky byla v depresi, když bych viděla, že můj boj zatím nikam nevede a neustále se na lidstvo valí další a další pohromy.
brano286
  27. 8. 2013, 13:58
Pre mňa bol druhý diel oveľa zaujímavejší aj keď na konci by stačilo trochu menej psychológie ... Po prvej časti som si nebol istý , či chcem čítať druhú, ale teraz sa teším na tretiu. 85%