Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Věc pro lidi

86%
4 29
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Věc pro lidi
Autor:
Originální název: A Matter for Men

Nejnovější vydání:
And Classic - 1996
ISBN: 80-85782-55-3
Počet stránek: 437
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 8x v oblíbených
v přečtených 44x v přečtených
v knihovně 20x v knihovně
k přečtení 8x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
And Classic (1996) 80-85782-55-3 437

První kniha série Chtorranská invaze.

Zatímco je lidská populace pustošena řadou ničivých epidemií, objevují se na Zemi nepřátelské bytosti, aby začaly poslední fázi své invaze. S naprosto hrůznou bezohledností pokoušejí se tito nepřátelští lidojedi dosáhnout konečného cíle svého tažení - přetvořit planetu do obludného Chtorranského ekosystému.
Malá hrstka vojáků a vědců bojuje za záchranu křehké lidské rasy. James McCarthy, původně nadějný student, nyní vstupuje do Speciálních jednotek a tam teprve objevuje...
První ze série klasických a strhujících románů nepřátelské invaze - příběh odvážného lidského boje s nejhorším zlem, které kdy Země poznala.

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

illy
100% 100% 100% 100% 100%
  14. 6. 2016, 19:23
Upozorňuji že se jedná v podstatě o prolog k celé tetralogii. Kniha má asi 620 stran a akcí si tam užijete stejně jako já sexu během 620 dní. Čtyři. A stejně jako já po sexu se tam hodně povídá, filozofuje, dumá. Jenže mě to i při druhém čtení (první před lety si nepamatuju..přeci jen jsem starší pán) neskutečně bavilo. A těším se na další sex...tedy...co to melu..díl.
Very.N
60% 60% 60% 60% 60%
  1. 9. 2015, 20:01
Hodně dlouho jsem se rozmýšlela, jestli dát dvě, tři nebo čtyři hvězdy. Tři hvězdy za vzpomínky na výuku s drsnym učitelem. Ač to bylo myšlenkově zajímavé, tak vždy, když přišla kapitola o Whitlavovi (snad se to tak píše), tak jsem protočila oči. Dvě hvězdy dávám za občasnou naivitu a pitomý chování hlavního hrdiny, ale asi jsem zblblá ze všech těch superhrdinů, který drsnýma hláškama, chytrostí a silou přemůžou všechny :) A čtyři (až pět) hvězdy za Chtorrany, napětí při jejich likvidaci a za tajemství, které je obklopuje... Určitě budu číst další díl, třeba to přehodnotím :)
brigand
40% 40% 40% 40% 40%
  9. 3. 2012, 18:38
Podle kladných hodnocení ostatních čtenářů jsem se na knihu hodně těšil, ale byl jsem zklamán. Už dlouho se mě nestalo,aby mě byl hlavní hrdina knihy tak nesympatický. Ufňukaná psychicky labilní baba. Měl jsem chuť mu na každé druhé stránce nakopat prdel. Autor se zde snaží o psychologický rozbor hlavního hrdiny, ale zatím co ostatním spisovatelům na to stačí pár stran, zde jde o celou knihu. Prakticky každá strana obsahuje nějaké to moudro a rady. U mého oblíbence P.K.Dicka mě to nikdy nevadilo, tady mě to vyloženě štvalo. Dále, nevím zda je to překladem, ale každá přímá věta zde obsahuje citoslovce. Opravdu, čtete neustále "Ach, takhle to je" dále "Uf, hm, zvláštní" dál " Ehm, já to tak nemyslel" atd. Neskutečně mě to ke konci knihy vytáčelo. Knihu nemohu hodnotit kladně, protože mě štvala.
tequilaking
60% 60% 60% 60% 60%
  17. 3. 2012, 21:53
Příběh je spletený z několika linií, a ne každému všechny sednou. Samotná scifi linka o vymření většiny lidstva na epidemie a následném boji s chtorrany je v pohodě, problém jsou ty ostatní. Ne každého zajímá dopad epidemií na globální ekonomiku , nebo vzpomínání hrdiny na hodiny práva - sociologie, které absolvoval na univerzitě. Nicméně není problém tyhle kapitoly přeskočit a užívat si třímetrové růžové červy.