Originální název: A Season for Slaughter

Classic - 2008
ISBN: 978-80-86707-63-1

Classic (2008) 978-80-86707-63-1 464
And Classic (1997)

Čtvrtá kniha série Chtorranská invaze.

Zatímco nezničitelní útočníci obnovují poškozený povrch Země a přetvářejí její flóru a faunu v repliku svého vlastního děsivého světa, skupina vědců, vojáků a civilistů, doufající, že ještě není příliš pozdě, se připravuje k odvetě. Do zoufalého boje jsou nasazeny nejmodernější zbraňové systémy armády Spojených států - umělé inteligence, virtuální realita, satelitní sítě - až doposud z politických důvodů utajované. Mrtvý Chtorr, nalezený v Mexiku, vede k šokujícímu objevu o životě vetřelců. Ve stejné době odhaluje vojensko-vědecká expedice v srdci brazilské džungle další překvapení: obrovské město podobné úlu, kde se vetřelci připravují k dalšímu kroku na svém nelítostném tažení k transformaci lidstva.
Čtvrtý román z klasické a poutavé série Davida Gerrolda o invazi vetřelců - příběh statečného boje lidstva proti největšímu nebezpečí jaké kdy Země poznala.

Very.N
  3. 5. 2016, 13:43
V knihách několikrát padne o Jimovi to, že je to pěknej ču..k a co si budeme povídat, on to ču..k je, ale zároveň jsou lidé kolem něj ještě větší ču..ci, takže nakonec to s hlavním hrdinou neni tak špatný :D Jsem ráda, že v tomto díle už je Foreman odsunut do pozadí (a přiznávám, že pasáže s ním se dají nenápadně přeskočit) a sociologický plky (pro mě jsou únavné, asi nejsem "úvahový" typ) jsou zde minimální.
K ději - zamoření graduje, zoufalství se stupňuje a každá naděje zde dostává pořádně na frak. Ke konci se vyjadřovat nebudu, nechci spoilerovat, ale čtyři hvězdy dávám za děj, téma a nápad. Ubíjí mě podivné rozhovory s Lizard, ufňukanost Jima a jeho homosexuální sklony, které ději nepomůžou (spíše to vidím na erotické fantazie autora) :) Ale ty čtyři hvězdy si to zaslouží sakra, chvílemi je to pěknej masakr... A to já ráda :)