Avilion

Avilion Originální název: Avilion

Polaris - 2010
ISBN: 978-80-7332-154-3

Polaris (2010) 978-80-7332-154-3 259

Sedmá kniha série Les mytág.

Příběh začíná tam, kde skončil děj knihy Les mytág. Steven Huxley a mytágo Guiwenneth žijí v Ryhopském lese, v ruinách římské vesnice z doby železné. Guiwenneth se zde cítí dobře a Steven už se dávno vzdal všech myšlenek na to, že by se měl vrátit do svého vlastního světa. Chovají zvířata, sklízejí úrodu. Mají spolu dvě děti, napůl lidi a napůl mytága. Jack je jako jeho otec, bystrý chlapec, který touží dozvědět se všechno o světě; Yssobel je spíš po matce. Jenže idyla nemůže vydržet dlouho. Lovci, kteří chránili Guiwenneth jako dítě, ji teď přišli varovat, že je v nebezpečí. Navíc Yssobel začíná pravidelně snít o Stevenově bratru Christianovi, který se v Lavondyss ztratil, a Jack zase touží poznat svět svého otce. Osud rodiny se začíná měnit.

Cairo
  8. 1. 2012, 8:12
z této knihy jsem byl docela zklamaný. Příběh je fajn, vrátit se na závěr série k původním hrdinům je taky skvělé, ale celkově mi kniha přišla míň propracovaná, nicméně pořád je to můj oblíbenný Holdstock :-)