Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Keltika

85%
4 22
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Keltika Originální název: Celtika

Nejnovější vydání:
Polaris - 2001
ISBN: 80-85911-90-6
Počet stránek: 389
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 4x v oblíbených
v přečtených 29x v přečtených
v knihovně 17x v knihovně
k přečtení 10x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 2x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Polaris (2001) 80-85911-90-6 389

První kniha série Merlinův kodex.

Staletí předtím, než se setká s Artušem, kráčí Merlin světem, věčně mladý, poutník po cestách magie a poznání. Při svém putování se setká s Iásonem pátrajícím po zlatém rounu a přidá se k jeho výpravě. Za své rozhodnutí jednou draze zaplatí.
O stovky let později uslyší Merlin volání lodi v jezeře na dalekém severu. Tou lodí je Argó a Iáson na její palubě stále oplakává své syny, které považuje ze mrtvé. Ale smrtí nic nekončí a Merlinova cesta na sever vede ke vzkříšení lodi i jejího kapitána, k nové výpravě s novými druhy a novému cíli - nalezení Iásonových synů.
Keltika je první kniha série Merlinova kodexu. Merlinova cesta, začínající na mrazivém severu a pokračující přes strašidelný ostrov Artušova království a hluboké lesy do prastarých svatyní antického Řecka, je bohatá na události, mistrně vykreslené postavy a dějové zvraty. V Keltice se mísí rozměry epické ságy s tajemstvím a magií fantasy.

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Vorech
100% 100% 100% 100% 100%
  7. 1. 2017, 10:30
V době, kdy tato série vyšla, jsem sice Holdstockovi knihy již miloval, ale tato série mi nepřišla přitažlivá. Možná i proto, že smíchání artušovské legendy s řeckým mýtem o Iásonovi mi přišlo trochu moc ujeté a principově nefunkční. Když k tomu přidám, že se kniha odehrává z větší části v povodí Labe, pracuje s šamansky snovou realitou, tak mi vychází hodně velký guláš. A přece to pořád voní, pořád je to smysluplné a zajímavé. Musel jsem však ke knize sám dorůst. A i o tom jsou Holdstockovi knihy. Čteme je ve chvílích, kdy k nám mohou promluvit, ve chvílích, kdy se jako čtenář potkávám běžně s pohany, poznávám jejich rituály pro 21. století a pak se realita všedního dne protne s knihou zemřelého autora, aby ji doplnila. Ne náhodou mají právě pohané dílo sběratele masek Holdstocka tak rádi, přestože to nebývá jednoduché čtení.