Poražení králové

Poražení králové Originální název: Broken Kings

Polaris - 2007
ISBN: 978-80-7332-103-1

Polaris (2007) 978-80-7332-103-1 414

Třetí kniha série Merlinův kodex.

Všechna znamení nasvědčují tomu, že se pahorek pod Taurovindou, pevností velekrále Cornovidů Urthy, probouzí k životu. Od západu, z nezemské Země stínů hrdinů, se blíží nebezpečí. Mrtví vznášejí nárok na nové území.
Tentokrát jsou však jejich činy vedeny mocí temnější a starší, než nejstarší z duchů. Kdo nebo co probouzí mrtvé? Aby na tuto otázku našel Merlin, dočasný obyvatel lesa, odpověď, musí se vydat na cestu, která jej zavede zpátky v čase, na vybledlý ostrov pověstí a legend.
Vrátí se i Jásonova loď Argó, přivedena zpět svou vlastní poskvrněnou minulostí ponurým tajemstvím, které zná jen Merlin.
Mezitím se krásné severské čarodějce Niiv daří proniknout ještě těsněji k Merlinovu srdci. Ale i za lásku je třeba zaplatit cenu.
Ve třetí knize Merlinova kodexu splétá Robert Holdstock mýty a historii v nádherný příběh o cti, pomstě a magii. V jeho středu je Merlin, čaroděj na vrcholu svých sil, jenž kráčí po své stezce bez konce, zvídavý, mocný a přitom cizinec ve své vlastní minulosti - a člověk, snažící se najít čestné a správné použití pro svoje nadání.