Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Dávné ozvěny

81%
4 16
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Dávné ozvěny Originální název: Ancient Echoes

Nejnovější vydání:
Polaris - 1997
ISBN: 80-85911-27-2
Počet stránek: 373
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 3x v oblíbených
v přečtených 26x v přečtených
v knihovně 17x v knihovně
k přečtení 5x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 2x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Polaris (1997) 80-85911-27-2 373

Jack Chatwin má vize - živé zkušenosti ze světa paralelního k našemu vlastnímu, krátká setkání s lidským párem, Šedivákem a Zelenkou, s jejich útěky z jejich vlastního světa, zážitky a boji v kruté a staré zemi. Ve chvíli kdy má tyto podivné vize vzniká kolem něj záře a z jeho kůže vyzařují vzdálené zvuky a pachové vjemy ztracených světů. Je však svědkem událostí z minulosti, přítomnosti nebo budoucnosti? Z paralelního světa nebo světa docela jiného? Teprve když Šedivák pronikne do jeho reality, zjistí Jack jaká je pravda. Zelenka svého partnera nenásleduje a zůstává ztracená v nebezpečném světě, kterému se musí naučit rozumět i Jack - musí do něj vstoupit a žít v kouzelné iluzorní zemi a při svém poslání spojit oba uprchlíky.
Všechno co miluje závisí na jeho úspěchu a každičký moment z minulosti jeho života obsahuje klíče k tomu, aby Dávné ozvěny slyšel znovu. Jack je zmítán mezi kouzelným a exotickým světem mytologie a magického realismu...

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Vorech
60% 60% 60% 60% 60%
  27. 11. 2014, 19:44
Těžko soudit, zdali je to příběh stvořený před Lesem mytág, nebo po něm. Prvky jsou shodné... archetypy, které si hledají cestu z naší hlavy do reálného světa. U Dávných ozvěn však chybí ona hladkost děje, která všem dílům Lesa mytág dodává chytlavost a touhu knihu neodložit. Těžko proto soudit, zdali si v Dávných ozvěnách Holdstock teprve rozmýšlel, jak mytága stvoří, nebo zkoušel tímto románem vytvořit na stejné brdo jiný příběh? Kniha dějově hopsá v několika formách a neumí si vybrat, čím vlastně chce být... pohansko-šamanskou fantasy z pravěku, nebo kyber scifi? I forma kulhá. Nejprve se ozývá Jackovo dětství, kde strávíme poměrně dlouhou dobu, abychom prošli další částí příběhu v jakémsi plynutí času do Jackovy dospělosti, kde se příběh dovypráví. Vložená vědecká stať na téma Midax mě čtenářsky úplně vytrhla z kontextu a závěrečná vševysvětlucí kapitola by dokázala fungovat jako samostatná povídka. Přesto ten příběh voní, přesto filosofuje, přesto je to pořád R. H. v nejlepších letech. Pořád stojí kvalitativně velmi vysoko nad Avilionem ze sklonku autorova života.
Cairo
100% 100% 100% 100% 100%
  8. 1. 2012, 8:06
ačkoliv mi z počátku trvalo přijmout až skoro sci-fi "moderní" část děje, přesto mne kniha hodně zaujala a rozhodně stojí za to přečíst a jak už to mám s Holdstockem skoro vždy - i opakovaně :-)