Fantom

Fantom Originální název: The Fetch

Polaris - 1996
ISBN: 80-85911-23-X

Polaris (1996) 80-85911-23-X 356

Jsou končiny mezi realitou a sny, podivné a primitivní kraje existující na okraji našeho běžného světa. Michael Whitlock je zná velice dobře. Žije v nich jeho nejlepší přítel, jenž se v našem světě zjevuje jako Fantom.
Radost kterou mají Richard a Susan Whitlockovi ze svého adoptivního syna Michaela bohužel nemá dlouhého trvání. Zdá se, že dítě přitahuje záhadné síly, které jeho rodiče přivádějí až na pokraj nervového zhroucení. Když chlapec vyroste situace se ještě více zhoršuje, až dospěje na pomezí katastrofy...

Vorech
  20. 11. 2015, 15:00
Velmi osobní a komorní příběh. V něčem to připomíná novelu Merlinův les. Čekal jsem, kdy přijde klasický šamanský závěr plný surrealismů a obrazotvorných výjevů, který mi bude dělat problém pochopit knihu jako celek. Překvapilo mě však vyústění, které nepostrádalo Holdstokovu abstrakci, přitom zůstalo snadno pochopitelné. Na této knize lze velmi významně chválit psychologii postav i jejich postupný vývoj a změny povahy, motivace.
mysimysi
  30. 9. 2013, 23:40
Knihu jsem přečetla jedním dechem. Několikrát :-). Příběh je čtiví, napínaví a nikdy jsem nepřečetla jen pár stránek před spaním, jak jsem si vždycky slíbila :-)