Bitva na Pekelných měsících

Bitva na Pekelných měsících Originální název: The Battle at the Moons of Hell

Talpress - 2010
ISBN: 978-80-7197-397-3

Talpress (2010) 978-80-7197-397-3 503

První kniha série Helfortova válka.

Kovářské světy, nejbrutálnější a nejbezohlednější mezihvězdný společenský režim ve vesmíru, jsou zodpovědné za únos výletní lodi Mumtaz plující pod vlajkou Federace planet. Jen aby získali terraformační komplet převážený na její palubě, odsoudili Kováři stovky pasažérů lodi ke kruté dřině ve vězeňských dolech na místě známém jako Pekelné měsíce. Mise podporučíka Michaela Helforta a posádky lehkého průzkumného křižníku 387 je jasná: proniknout na nepřátelské území, najít Mumtaz a zachránit všechny vězně. Jejich šance jsou minimální a následky takové akce budou nejspíš fatální, ale neúspěch je zcela nepřípustný, zejména pro Helforta, jehož sestra a matka jsou mezi unesenými...

Graham Sharp Paul Graham Sharp Paul

Very.N
  10. 4. 2016, 9:00
První díl byl asi rozjezdový. Není to špatná kniha, celkem se mi líbí myšlenka despotických kovářských světů. Na druhou stranu stojí v kontrastu na můj vkus až příliš dokonalá, demokratická Federace. Občas se ztrácím v ději, asi je to moje chyba a nechci nařknout autora z občasných nesrovnalostí. Konec trošku moc "americký". Nejsem nijak oslněná, ale na to, abych si půjčila další díl, kvalita knížky stačí. Na pohodové večery s knížkou v posteli ideální :-)