Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Arabka

75%
4 23
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Arabka
Autor:
Originální název: Towelhead

Nejnovější vydání:
BB art - 2007
ISBN: 978-80-7341-992-9
Počet stránek: 303
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 5x v oblíbených
v přečtených 42x v přečtených
v knihovně 7x v knihovně
k přečtení 12x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
BB art (2007) 978-80-7341-992-9 303

Nevinná výpověď třináctileté dívky vypráví o lidském selhání, pubertálních snech, touze být milována i o problémech multikulturní Ameriky. Bolestný i vtipný příběh prokládaný naivní erotikou.
Píše se rok 1991. Když Jasiřina matka zjistí, co se odehrává mezi jejím přítelem a její třináctiletou dcerou, když není doma, musí si jednoho z nich vybrat. Vybere si a Jasiru pošle do Houstonu k jejímu otci. Ten při výchově střídá nezájem s náhlými výbuchy vzteku. Není schopen jí dát najevo lásku, po které Jasira zoufale touží. Už vůbec se pak není schopen vyrovnat s jejím dospíváním a pubertou. Jasira je zmatená. Zmítá se mezi přísným vedením a nezájmem vlastních rodičů. Obrací se ke svému okolí, u kterého hledá útěchu. Saddám Husajn obsadí Kuvajt, čímž se ze střední školy, kam Jasira dochází, stane pro dívku s arabským původem místo plné nenávisti a urážek. A když její otec pozná jejího přítele a zakáže jí se s ním nadále stýkat, je už úplně sama. Ale naštěstí je tu pan Vuoso – armádní záložák ze sousedního domu, jehož syna Jasira hlídá a který má ve skříni slušnou sbírku Playboyů. Pan Vuoso na Jasiřině těle nic špatného nevidí. Naopak... (Založil/a: ribička)

(více)  

Štítky

více  
Alicia Erian Alicia Erian
*??.??.1967


KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Ghoulman
60% 60% 60% 60% 60%
  11. 12. 2016, 11:27
Je tak trochu bezútěšné být mužem a číst knihu, ve které jsou všechny mužské postavy (účelně) vykresleny jako násilníci, rasisté, či v nejlepším případě jako sexuální maniaci. Asi chápu, o co se autorka snaží, avšak stejně bych to s tím jednostranným pohledem na svět nepřeháněl. Ono i dobré myšlenky mohou za určitých podmínek vyznít lehce ignorantsky a černobílé smýšlení není dobré nikdy.
antoniana
60% 60% 60% 60% 60%
  10. 2. 2015, 16:10
Arabka je zvláštní kniha, rozhodně vás nenechá chladnými. S postavou Jasiry jsem měla problém, protože nebyla jednoznačná a vlastně jsem ji plně nechápala. Většinu času mi jí bylo líto, ale někdy jsem jen nevěřícně kroutila hlavou. Každopádně mi to připomnělo Lolitu (pokud by tam tedy byla jen rovina Vuos-Jasira) napsanou z pohledu dívky. Co se týká Jasiřiných rodičů tak jsem si říkala (byť to byly jen smyšlené postavy), že někteří lidé by vážně NIKDY neměli mít děti. Matka, která odvrhne své vlastní dítě, je hysterická a naprosto neschopná empatie, otec co umí jen křičet, přikazovat a mlátit, pokud se k němu jeho jediná dcera chce trochu přiblížit ... HNUS!!!!!!!!!! Co mě trochu zarazilo byl závěr, konkrétně o tom jak a proč Melina jede do nemocnice. Přišlo mi to jakože autorka na úplný konec chtěla příběh odlehčit, ale mě to tam nějak nesedlo.
ribička
80% 80% 80% 80% 80%
  3. 9. 2010, 21:08
Jasira je dívka, které se přihodí všechno to, nad čím nám holkám a ženám vstávají vlasy hrůzou. Kniha je velmi poutavá a čte se jedním dechem. Děj je popsán dost realisticky a hlavní postavě jsem uvěřila. Určitě po Arabce v budoucnu sáhnu zas.
Lenitschka
  7. 1. 2012, 11:13
Další z knih, které se čtou jedním dechem. Z mého pohledu je ale příběh trochu nereálný. Kdyby Jasira byla starší, některé situace se odehrávaly jinak... Když si vezmu svých 13 let, tento příběh jim byl na hony vzdálený. Pokud se takové věci ale dějí, je to samozřejmě špatně. A to nemluvím jen o panu Vuosovi. Samotné Jasiřino chování je dost zvláštní