Žlutý dům

Originální název: Žlutý dům

Garamond - 2003
ISBN: 80-86379-49-3

Garamond (2003) 80-86379-49-3 144

V knize, která vychází česky poprvé, vypráví Viktor Fischl příběhy osob, které svedly dohromady jejich rozmanité osudy za druhé světové války. Pod střechou žlutého londýnského domu žijí až do chvíle, kdy jej rozmetá letecká puma, brněnský rodák židovského původu, kterého omylem ponechané rakouské občanství málem stálo život, bulharský básník, polský pár, jejichž syn slouží v ponorce, holandský houslista, litevská hraběnka a další. Osou příběhu je však milostný vztah vypravěče, Čecha pracujícího v Londýně jako novinář, k majitelce domu Gwen. (Založil/a: MrVogler)

vladislaus
  26. 4. 2013, 10:53
Teprve potřetí jsem knihu Fischla dočetl až do konce. Kuropění a Hovory s Aničkou mne nebavily. Žlutý dům je psán formou anglického klasického románu a přes bouřlivou dobu končí happyendem.
HELDEN
  24. 3. 2013, 19:08
Tak to je poprvé, co V. Fischlovi dávám "pouze" 4 hvězdy. Příběh byl sice opět zajímavý, ale prostě to ve mně nějak nezanechalo to co jeho další knihy. Ale na závěr raději ještě dodávám, že 4 hvězdy jsou pořád ještě nadprůměrné hodnocení... :)