Podtitul: průvodce dobrým životem

Nezjištěno / Jiné - 2016
ISBN: 978-80-87529-05-8

Nezjištěno / Jiné (2016) 978-80-87529-05-8 312 Nakl. Alpha Book
PRAGMA (1999) 80-7205-713-8 304

Největší duchovní světový vůdce se poprvé v životě spojil s psychiatrem, aby se s ním podělil o to, jak dosáhl své úžasné vyrovnanosti a jak my všichni můžeme nalézt stejný vnitřní klid.

Dalajlama pomocí meditací, příběhů a setkání s buddhismem a psychologií ukazuje, jak den po dni bojovat s depresí, úzkostí, hněvem, žárlivostí nebo jen obyčejnou špatnou náladou. Diskutuje o vztazích, zdraví, rodině a práci, aby doložil, jak proplout náročnými životními překážkami a podržet si zdroj svého vnitřního štěstí. Kniha je založená na dvou a půl tisíci let buddhistických meditací a patřičné dávce zdravého rozumu, a překračuje hranice tradic, aby pomohla čtenářům vyrovnat se s obtížemi, které jsou společné všem lidským bytostem. (Založil/a: qwertzqwertz)

Ajinka126
  13. 5. 2014, 14:13
Skvostná kniha! Psaná s lehkostí a pozitivní energií. Vždy jsem kousek přečetla, a pak si o něm malinko popřemýšlela. I když se to dá přešíst jedním tahem. Vřele doporučuji všem. I těm, kteří stejně jako já, nemají "závazky" k žádnému náboženství.
RomiV
  25. 6. 2016, 15:57
Pro ty, kteří se chtějí dozvědět něco o buddhismu a jeho filosofii: Zatím jsem nenašel žádnou úžasnou knihu, kde by byly shrnuty všechny myšlenky a zodpovězeny všechny otázky. Prostě musíte přečíst více knih a sami si poskládat mozaiku. Nicméně tato kniha je jedna z těch lepších ze všech průměrných knih o buddhismu.
Roman Volráb
  3. 1. 2016, 13:00
Naprosto pozoruhodné čtení! Kniha, jenž obsahuje plno inspirujících rad a technik, které napomáhají ke šťastnějšímu životu a pozitivnímu smýšlení....

Dalajlama zde skvěle líčí, jaké mají důsledky negativní myšlenky a hlavně, co je onou náplní života..:-) Rozhodně doporučuji přečíst, neboť je nezbytně nutné, dozvědět se, co přináší laskavost, lítost a pochopení. :-)
qwertzqwertz
  4. 9. 2010, 15:28
Velmi inspirativní knížka. Srovnává často řešení životních problémů s vědeckým přístupem (psychiatr) vs. duchovním (dalajlama) a popisuje rozdíly mezi nimi. Základní principy v životě, které bychom měli dodržovat - stát se člověkem vyrovnaným a šťastným.