Černá vdova

Černá vdova Originální název: l'Attentat

Alpress - 2007
ISBN: 978-80-7362-504-7

Alpress (2007) 978-80-7362-504-7 235

Doktor Amine, brilantní chirurg, se celý den v nemocnici snaží, aby zachránil co nejvíc raněných, které přivezli z telavivské restaurace, kde se odpálila sebevražedná atentátnice. Když konečně druhý den přijde vyčerpaný domů, zatkne ho policie a je nepřetržitě několik dní vyslýchán. To však není nic proti kruté pravdě, kterou se dozví. Fanatická žena, která se opásala výbušninou a vyhodila do povětří restauraci plnou lidí, byla jeho vlastní manželka, vždy tak milující, laskavá a něžná. (Založil/a: dishoa)

Yasmina Khadra Yasmina Khadra
*10.01.1955

Ducii
  14. 7. 2014, 21:06
Konec mi vehnal slzy do očí. S ohledem na to, jak Izraelci opět masakrují Araby v Izraeli byla kniha celkem aktuální. Zrovna něco podobného může někdo opravdu prožívat. Upřímně nechápu lidi, kteří jdou a vyhodí se do povětří. Chápu ale co jim vadí. Jsou v plném právu cítit se utlačovaní, ponižovaní. Dá se to řešit nějak mírumilovně? Těžko říci - k mírumilovnému řešení je vždy třeba vůle obou stran konfliktu. A minimálně utlačovatelům (v tomto případě Izraelcům) vůle chybí.
Muficek01
  23. 8. 2012, 10:14
Knížka nemá chybu... ale konec jsem opravdu nečekala, měla jsem až slzy v očích.. Nechápu, co jsou lidé schopni udělat pro svou víru...