Lucidní snění

Lucidní snění Originální název: Lucid Dreaming

DharmaGaia - 2007
ISBN: 80-86685-63-2

DharmaGaia (2007) 80-86685-63-2 286

Kniha předního světového vědce zabývající se bdělým (lucidním) sněním shrnuje deset let výzkumů v Centru pro výzkum spánku na Stanfordově univerzitě. LaBerge zde dokazuje, že vědomé a svobodné jednání ve snu je skutečně možné.
Mnoho psychologů dnes vyzdvihuje vědu lucidního snění jako nejvýznamnější pokrok ve výzkumu snů od dob Sigmunda Freuda, jenž považoval sen za „královskou cestu do nevědomé mysli“.
Kniha nabízí nejen inspiraci, ale i rady a techniky, jak se stát lucidním snícím a jak tento stav prakticky využít pro osobní růst, zvýšení sebevědomí, podporu duševního i tělesného zdraví a k usnadnění řešení tvůrčích problémů. (Založil/a: dishoa)

Stephen LaBerge Stephen LaBerge
*??.??.1947

vladislaus
  15. 3. 2015, 18:37
Mně tedy autor nepřesvědčil, abych se touto technikou zabýval. V životě je spousty jiných důležitějších oblastí, do kterých můžu napřít své síly. Svou energii na tuto blbost plýtvat nebudu.
ForFreedom
  18. 9. 2012, 13:33
Výborná publikace nejen o samotném lucidním snění, ale i o „světě z kterého přicházejí sny“ celkově! Pojato poměrně příjemně vědecky a komplexně, vše je vysvětleno řadou praktických příkladů, často oživených vtipným komentářem, žádné vděčné mystické přírůčky ždímající čtenářovu nekonečnou naivitu, ani hmotou zaslepené materialistické publikace vědátorů…
Všem nadšeným spáčům, jejichž sny jim nedávají spát určitě doporučuju... Sabotovat své noční můry se z toho za týden asi nenaučíte, jak LaBerge jen tak mezi řečí tvrdí, nicméně určitě vhodná cesta, jak sám sobě o mnoho víc porozumět! 4/5
annihilation
  6. 7. 2012, 12:23
Jde o skvělou knihu zabývající se lucidním sněním – autor je v tomto oboru průkopník, sám vedl výzkum, který luciditu prozkoumal a prokázal a všechny tyto věci zkoušel především sám na sobě, takže ví, o čem mluví a dokáže to popsat. Zabývá se zde tím, jak lucidní sny vznikají, jak je navodit a především jak je využít. Věděli jste, že se tato metoda dá využívat nejen k sebepoznání (a i následnému smíření se sebou samým), ale také v boji proti fobiím?

Jelikož jde o celkem novou publikaci, výzkum je více celistvý a také přesnější – například Freud dříve neměl takové možnosti, jaké jsou teď a vycházel hodně ze spekulací a domněnek. Pokud vás toto téma zaujalo, vřele doporučuji – kniha je velmi čtivá i pro laika, dokonce i zábavná (což je u odborných knížek příjemná změna) a dozvíte se spoustu zajímavých a užitečných věcí. Jediné, co bych vytkla je, že se nezabývá žádnými negativními (ať už psychickými či fyzickými) účinky, ale možná to je schválně.