Draci z ráje

ISBN: 80-7281-026-X

Eminent (2000) 80-7281-026-X 168
Eminent (1996)
Eminent (1977)

Draci z ráje: úvahy o vývoji lidské inteligence.

Kniha legendárního astronoma se zabývá vývojem lidské inteligence a ve strhujícím příběhu vtahuje čtenáře do doby příchodu člověka na Zemi a jeho postupného "procitání" k dnešku. Autor za tuto knihu získal prestižní Pulitzerovu cenu. (Založil/a: dishoa)

Carl Sagan Carl Sagan
*09.11.1934 - †20.12.1996

Myrddin33
  10. 7. 2013, 21:04
První, co bych napsal je, že Pulitzerova cena je naprosto oprávněná. Kniha je skvělá. Lehce mi připomněla zmiňovanou kniho od Darwina "O původu člověka" a ještě od Schrödingera "what is life and other scientific esays"(je i v češtině). V člověku probudí mnoho podnětů k přemýšlení o tom, jak se chováme k ostatním tvorům planety a co vlastně z nás dělá ty "nadřazené". V dnech, kdy jsem ji četl, jsem poslouchal rozhovory lidí na ulici, v obchodech a na jiných místech a opravdu jsem si říkal, jak je možné, že bereme ostatní živočichy jako méněcenné, když my jako lidstvo se zabýváme věcmi, které od inteligence mají hodně daleko. Ale to trochu odbíhám. Rozhodně ji každému doporučuji, kniha je velice přínosná pro každého člověka, kterému není jeho existence "ukradená".