Zahrada pozemských rozkoší

Zahrada pozemských rozkoší Originální název: Il giardino delle delizie

Thespis - 2008
ISBN: 978-80-7359-109-0

Thespis (2008) 978-80-7359-109-0 311

Nicolas Hall pracuje u londýnské policie a jeho prací je řešení zločinů. Když mu ale na pracovním stole přistane uříznutá ženská hlava nalezená v břiše ulovené tresky, začne mu být jasné, že ho čeká zapeklitý případ. Jen co se mu podaří zjistit, že jak se mladá žena, kterou někdo rozřezal na kusy, jmenovala, vyjde najevo, že záhadně zmizel i její přítel. K tomu se odevšad začnou vynořovat narážky na středověkého malíře Hieronyma Bosche. V zabaveném počítači vyšetřovatelé objeví podivné maily, ale také pozoruhodné literární dílo nazvané jménem Boschovy ženy Aleyt, která vypráví o nevázaných sexuálních praktikách jisté sekty, na jejíž objednávku přízračné malby jejího muže vznikaly. Zdá se, jako by tohle všechno kohosi lákalo, aby si zahrál na dávné časy a orgie středověkých sklepení. Co však mohou mít Boschovy obrazy společného se současností? Kdo a hlavně proč vraždil? Pavučina záhad se pomalu rozmotává, ale pohlednému inspektorovi práci poněkud komplikuje slabost pro něžné pohlaví... (Založil/a: dishoa)

#sex  #záhady

Noctua
  10. 5. 2013, 9:07
Samotný příběh není špatný. Zápletka se zdála z počátku tajemná a vážně jsem se těšila jak to dopadne. Zdálo se mi, že spisovatelčina fantazie jede na plné obrátky. Podivná vražda, návaznost na příběh z 16. století a to, že vyšetřovatel na každém kroku naráží na Hieronyma Bosche opravdu slibovalo něco vyjímečného. Bohužel samotná pointa příběhu byla fádní a bez jiskry. Jak říká jeden zavrhovaný kriminalistický klasik "Vražda bývá ten nejtrapnější příběh...". Tak v tomto případě je to smutná pravda. Když dokážete vynechat posledních 10 stránek, tak si to i užijete. Po jejich přečtení se dostaví zklamání.
pischkotek
  3. 5. 2014, 23:33
Naprosty souhlas s Noctua..tiráž slibovala zajímavý příběh..vyvíjelo se to slibně, ale ten konec mě zklamal..