Iluze

Originální název: Illusions: The Adventures of a Reluctant Messiah

Synergie - 1996
ISBN: 80-901797-5-4

Synergie (1996) 80-901797-5-4 152

Příběh o společníkovi. "Co kdyby se objevil někdo, kdo by mě mohl naučit, jak to v mém světě chodí a jak do něj mohu zasahovat? Co kdyby Siddhartha nebo Ježíš vstoupili do naší doby se svou mocí, kterou měl nad iluzemi tohoto světa, neboť znal skutečnost, jež se za ni skrývá? A co kdyby se s ním mohl potkat osobně, kdyby třeba letěl v dvouplošníku a přistál na stejné louce jako já? Z takových úvah - z těchto velkých "Co kdyby...?" vznikly iluze a tento vzrušující a neustále znepokojující dialog mezi Richardem Bachem a skutečným Mesiášem, který se rozhodl, že toho nechá. (Založil/a: MrVogler)

Barabura
  15. 3. 2011, 9:07
Tato kniha mě opravdu ničím neoslovila. Hlavní hrdina "Mesiáš" mi přišel jako zfanatizovaný blázen, který poučuje Richarda jako malého kluka o světě, který funguje vlastně úplně jinak něž si všichni myslí. Jeho "učební metody" byly při nejmenším prapodivné. Jeho "škola hrou" mě moc nebavila a některá jeho podobenství byla až trapná. Moc se mi líbil konec knihy. To mi trochu vylepšilo celkový dojem.
teite
  6. 12. 2013, 21:52
Mě tahle hra na filosofii pro prostý lid moc neoslovuje, přijde mi to příliš prvoplánové a plytké, takže mi dělalo potíž to dočíst, ale některé pasáže byly i fajn.
Alseri
  8. 1. 2011, 0:19
Neskutočná kniha, ktorá sa ma naozaj hlboko dotkla a takpovediac mi zmenila život. Už ako šestnásťročná som ju pasovala za svoju osobnú Bibliu. Dnes mám o 10 rokov viac a nespomínam si, že by ju poniektorá iná kniha prekonala. Prečítala som ju nespočetne veľakrát, srdcová záležitosť.
MargarethMatthews
  15. 9. 2013, 17:27
Ačkoliv jsem námětem nebyla tak nadšená jako např. u Mostu přes navždy, tak mi to kniha svou čtivostí vrátila. Nakonec jsem s každou další stránkou byla více nadšená, výroky se mne dotkly a tím se kniha zařadila mezi další, ke kterým se budu i po letech jistě ráda vracet.
skjaninka
  26. 3. 2010, 8:13
Strašne čtivá a zaujímavá kniha. Keď som ju prečítala, tak som mala chuť vrátiť sa na prvú stránku a čítať znova...:-)
Stránkovo je táto kniha veľmi kratučká, ale obsahovo nekonečná. Myslím, že každý si ju preberie a pochopí po svojom.
Len škoda, že to skončilo tak ako to skončilo. Koniec som si predstavovala trošku inakšie (nie až tak realisticky a drsne), a preto dávma 4 hviezdy.
RockWagram
  18. 2. 2014, 21:48
Richard Bach je sám takový mesiáš. Nevím, kde se to v něm bere. Nejdříve to vždy vypadá tak nevinně, příběh se tak pozvolna rozjíždí, ale v podstatě se nic neděje...a pak Beeem! Slova, která by za 2000 let mohly objevit nové civilizace a považovat je za svou vlastní Bibli.
Blueberry
  4. 11. 2014, 18:34
Rozumíte tomu? Tohle je geniální a přitom tak prosté, až je to zarážející. Don mě párkrát příšerně naštval a několikrát si mě i následně udobřil. A ač mi to příliš z počátku nedocházelo, mému srdci byl v něčem hodně blízký... Papá Shimodo, přeju hezkou cestu!
alpinka
  29. 11. 2015, 2:07
Nepřijde mi, že by v obsažených myšlenkách pro mě bylo něco nového. Nový je pro mě způsob, jakým jsou předkládány. Líbila se mi část o otázkách a odpovědích. Celkově je to zajímavé čtení, ke kterému se zřejmě ještě někdy vrátím.. možná v něm objevím ještě něco dalšího, podobně jako v obraze, kde nacházíte stále nové prvky a detaily, které jste i při pozorném pohledu předtím neviděli.
Petronela
  19. 9. 2015, 22:15
Opravdu nádherná kniha. Vždyť odpovědi, na některé otázky jsou tak prosté :) Od Richarda Bacha už moje druhá a určitě ne poslední.
Vodnářka64
  4. 11. 2014, 18:12
Úžasná kniha, četla jsem ji kdysy dávno a ustavičně se k ní vracím. V těch myšlenkách je obrovská hloubka a pravda.
hortik93
  2. 1. 2010, 14:03
"Nikdy Ti není dáno přání, aniž by Ti současně s ním nebyla dána síla je splnit." Kniha, která skrývá mezi řádky odpovědi na velké filosofické úvahy se u mě bezesporu stala nejoblíbenějším románem - příběh o dvou letcích a jejich geniálních rozhovorech je prostě úžasný a nezbývá mi než říct autorovi "klobouk dolů".