Originální název: La casa verde

Mladá fronta - 2005
ISBN: 80-204-1247-6

Mladá fronta (2005) 80-204-1247-6 376
Odeon (1981) 453

Román Vargase Llosy, v němž rozvinul k dokonalosti své nové vypravěčské postupy a pokusil se „totálně“ zachytit pestrobarevnou a mnohotvárnou skutečnost různorodého Peru a skrze ni i lidského údělu jako takového. V románu se prolíná několik dějových, časových i prostorových rovin, postavy přecházejí z jedné do druhé, přesto se však napínavá a objevná kniha čte jedním dechem. (Založil/a: Yalie)

huttershofen
  28. 5. 2013, 16:26
Llosův styl je skutečně originální a vyžaduje hodně soustředění, s oblibou vypráví dva dějové linky zcela souběžně a obě v přímé řeči. Osudy a příběhy na nás chrlí pěkným fofrem a nestará se, jestli to stíháme. Výsledek je rozhodně hodně zajímavý, knížka která zaujme. Nemoralizuje (a že by tady zatraceně měl nad čím), jenom vypráví. Jednu hvězdičku uberu za to, že jsem se vlastně s žádnou postavou nějak moc nezkamarádil. Jak se člověk do jednoho příběhu začne dostávat, uhne autor jinam.