Životy slavných českých vojevůdců

Životy slavných českých vojevůdců
Originální název: Životy slavných českých vojevůdců

Moba - 2007
ISBN: 978-80-243-2891-1

Moba (2007) 978-80-243-2891-1 224

Německý kancléř Bismarck prý řekl, že kdo je pánem Čech, je pánem Evropy. Není proto divu, že se našimi končinami přečasto přehnala válečná vřava. Češi v ní nebývali jen trpnými oběťmi, ale často vzdorovali nepříteli se zbraní v ruce. I u nás se rodili slavní vojevůdci, kteří si dobyli slávu ať už v boji za svoji zem, nebo v cizích službách. V této knize si budeme vyprávět vzrušující životní příběhy devíti slavných válečníků - přemyslovských knížat Břetislava I. a Soběslava I., krále Přemysla Otakara II., husitských hejtmanů Jana Žižky z Trocnova a Prokopa Holého, velitele stavovské armády Jindřicha Matyáše z Thurnu, generalissima Albrechta z Valdštejna a rakouských polních maršálů českého původu Karla Filipa Schwarzenberga a Jana Josefa Václava Radeckého. (Založil/a: Milena)

Jan Bauer Jan Bauer
*11.04.1945

Badger
  18. 8. 2015, 12:33
Parádní knížka,která se krásně čte.Je psaná tak hezkým stylem a ještě o něčem na co může být naše malá zemička hrdá.