Jediný

Synergie - 2000
ISBN: 80-901797-1-1

Synergie (2000) 80-901797-1-1 252
Synergie (1994)

Co kdyby se ohnul čas a prostor posunul a my se mohli setkat s lidmi, kterými budeme za dvacet let? Co kdybychom se, tváří v tvář, mohli setkat s těmi, kterými jsme byli v minulosti, s těmi, kterými jsme v paralelních životech a alternativních světech? Co bychom jim řekli? Na co bychom se jich zeptali? Jak bychom se změnili, kdybychom věděli, co čeká za prostorem a časem?
Dobrodružný jako Jonathan Livingston Racek, hravý jako Iluze a vřelý jako Most přes navždy je Jediný dosud nejpřekvapivějším románem Richarda Bacha.
Richard se v něm se svou ženou Leslie vydává do rozměrů, v nichž přežití závisí na objevení toho, co se jejich aspekty naučily na cestách, kterými se oni sami nikdy nevydali, do rozměrů, kde představivost a strach jsou prostředky k záchraně nebo zničení světů a umírání jen dalším krokem k překonání smrti.
Leslie a Richard navrhují, že stejně tak jako náš svět nemusí být tím, čím se zdá, můžeme i my být něčím více, než jsme zvyklí si myslet. Jejich kniha je nádhernou milující fantazií, harmonie vědy a ducha, překvapivé otevřené dveře na cestě k nalezení sebe sama. (Založil/a: MrVogler)

Skřítek
  27. 1. 2013, 11:49
Bach ani v této knize nezapře, že je pilot, a ani v této knize se nezapře vliv jeho veledíla Jonathana Livingstona Racka, stále je tu součástí snaha po lepším já. Souhlasit se Shranak mohu snad jen v jednom, Jediný není nejpovedenějším dílem autora. Mě samotnou oslovil, ohnutí času a pohled na to, kým budu nebo kým bych mohla být je snad až děsivý.
MargarethMatthews
  19. 8. 2014, 9:17
Další jeho počin, který mne moc oslovil. Mám ráda autorův styl psaní i jeho myšlenky, které prostřednictvím toho šíří. Moc se mi líbí zdůraznění lásky v dnešním světě. Kniha si mne získala, ale pořád nedokáže předčit Most přes navždy, který skutečně změnil můj pohled na mnoho věcí.
skranak
  16. 1. 2013, 19:36
Tuto knihu jsem měla problém vůbec dočíst. Strašná slátanina, kniha byla nezáživná, zmatená. Nechápu jak to může mít 92%. Za mě teda ne.
DomisTlapis
  3. 10. 2015, 21:24
Tato knížka byla první, kterou jsem od autora četla a rozhodně mě nezklamala. Dokonce musím přiznat, že mě upravila pohled na svět. Byla jsem z ní tak nadšená, že jsem jednu kopii koupila ségře k vánocům a doporučuji ji dál známým. Vlastně ji doporučuji všem, kteří mají rádi trochu složitější čtení a jsou rádi, když v nich kniha vyvolá další dumání.