Originální název: Old Man's War

Classic - 2016
ISBN: 978-80-7479-049-2

Classic (2016) 978-80-7479-049-2 256
Classic (2010) 978-8086707-25-9 368

John Perry udělal na své pětasedmdesátiny dvě věci. Nejprve navštívil hrob své ženy. Potom vstoupil do armády.
Dobrá zpráva je, že se člověk dostal ke hvězdám. Na druhou stranu existuje jen málo planet vhodných k životu - a mnoho cizích ras o ně s námi bojuje. Takže lidstvo válčí. Daleko od Země již desetiletí zuří brutální, krvavé a neúprosné boje.
Samotná Země je v bezpečí. Většina jejích zdrojů je v rukách Koloniálních obranných sil, a každý ví, že jakmile nastane čas odejít na odpočinek, může se přidat. KOS nestojí o mladé lidi, chce lidi, kteří mají desetiletí zkušeností a dovedností. Jakmile opustíte Zemi, již nikdy se nevrátíte. Dva roky si odsloužíte v bojích, a pokud přežijete, můžete se usadit na jedné z těžce získaných planet.
John Perry se chápe této příležitosti. Myslí si, že ví, co ho očekává. Ale opravdový boj, světelné roky od domova, je daleko těžší, než si dokáže představit, a co se z něho stane, je ještě mnohem neskutečnější. (Založil/a: icekafe)

illy
  3. 5. 2012, 14:35
Viděli jste Hvězdnou pěchotu? Četli? Líbilo? Tak neváhejte. Velmi dobře napsaná a čtivá kniha se na poli military sci-fi neztratí. Snad jediný rušivý element (pro mě) je užití hovorových výrazů (vokno, voddělat atd.). Jinak výborná oddechovka a já se těším na další díl.
Zhabza
  17. 7. 2013, 20:20
Začátek této knihy mě opravdu uchopil. Bohužel se poměrně záhy vytrácí "sence of wonder", děj se láme a přechází v příběh který tady už nejednou byl. Srovnání z Hvězdnou pěchotou je určitě na místě. Tomu se koneckonců ani sám autor nebrání a inspiraci netají.
Na druhou stranu je kniha výborně čtivá a vyhnula se zbytečnému protahování, takže výsledek určitě není špatný. Komu se military SF líbí, určitě nebude zklamaný.
Sniperjozef
  30. 11. 2013, 16:09
Rozhodně pro fanoušky Military Sci-Fi doporučuji. Líbí se mi styl jakým je knížka napsána, cítil jsem v tom velkou lehkost, líbily se mi hovorové výrazy. Bohužel další díly už tak dobré nebyly.