Někdo se dívá

Poprvé vydáno celosvětově: 1991

Slovenský spisovatel - 1993
ISBN: 80-220-0472-3

Slovenský spisovatel (1993) 80-220-0472-3 184

Originální thriller o tom, že vševidoucí nemusí být v případě obyvatel jednoho přepychového manhattanského mrakodrapu jen Bůh, ale také někdo mnohem konkrétnější a možná nebezpečnější. (Založil/a: Hewlett)

Venceslao90
  13. 8. 2012, 14:37
Další vynikající kniha od Levina s patřičně bizarním námětem. :) Rozhodně lepší než filmové zpracování.

Román amerického spisovatele Iru Levina Někdo se dívá je fascinujícím příběhem o nebezpečí, které číhá za nablýskanými fasádami newyorských mrakodrapů a o temných vášních v každém z nás. Hovoří také o lidské posedlosti technickými vynálezy a o pokušeních, které přináší s sebou moc a bohatství. To vše na vlastní kůži pocítí hrdinka románu Kay Norrisová. Po zklamání v předcházejícím milostném vztahu se přestěhuje do supermoderního věžáku a na novém místě chce začít nový život. Netuší, že někdo ji neustále sleduje, dívá se, jak si vybaluje věci, ustýlá postel, jak se převléká... Neví, že stěny jejího luxusního bytu skrývají děsivé tajemství.
trbuch
  18. 8. 2015, 15:09
Po notoricky známém filmu, se mě knížka nečetla snadno. První polovina mě i celkem nudila, ale to bylo asi tím, že už jsem všechno věděl dopředu. Škoda, že to nemůžu nestranně posoudit, protože vím, že Levin má skvělé příběhy.
Merit
  28. 7. 2013, 1:12
Taková jednohubka.
Příběh zajímavý, i když trochu předvídatelný. Levin má osobitý styl psaní, který nenudí. Znovu si to už určitě nepřečtu, ale na léto k vodě je to tak akorát.