Starožitná smrt

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Moba - 2010
ISBN: 978-80-243-4007-4

Moba (2010) 978-80-243-4007-4 253

Stanislav Berka, bývalý kapitán kriminálky, nyní soukromý detektiv, má za sebou dobrodružnou minulost, miluje dobré jídlo a pití, procházky kolem Brněnské přehrady a svoji sbírku modelů všeho, co má kola. Jeho vyšetřovací metody jsou občas lehce neortodoxní - jediné, co ho zajímá, je výsledek.
Když ho kamarád kněz poprosí o vyjasnění osudů před lety ukradené a náhodně nalezené sochy z jeho kostela, Berka mu nabídne pomoc. Jak je jeho zvykem, poněkud lehkomyslně se pustí do pátrání. Brzy však zjistí, že se zamíchal do záležitostí, které jsou velmi nebezpečné pro něj i pro jeho klienty. Zdaleka totiž nejde jen o jednu dřevěnou sochu... (Založil/a: Milena)

Evina Kalousová
  27. 9. 2016, 17:23
Ačkoliv jsem to četla poměrně dávno (před dvěma lety), tak musím hodnotit kladně, neboť je to skvěle napsáno, je to situováno do Čech, konkrétně na Moravu, což potěší. Super kriminální čtivo.
tomdra
  2. 12. 2012, 16:38
Pěkná česká detektivka, která se odehrává v Brně a okolí. Příběh soukromého detektiva Standy Berky byl od začátku do konce fakt napínavej. Zajímavé čtení.
matvlad
  11. 4. 2015, 18:48
Kniha se mně velice líbila, je poutavě napsaná ve stylu severských krimi a knihy pana Češky si pravidelně kupuji. Mohu ji doporučit všem čtenářům krimi. matvlad.