Putovní upíří show

Putovní upíří show Originální název: The Travelling Vampire Show

Classic - 2010
ISBN: 978-80-86707-10-5

Classic (2010) 978-80-86707-10-5 392

Horký srpen 1963. Přilepené k výlohám obchodů, přišpendlené ke stromům objevují se po celém zapadlém městečku Grandville plakáty zvoucí na jediné představení Putovní upíří show. Nejsvůdnějším lákadlem vystoupení je nádherná Valerie, jediný žijící upír držený v zajetí.
Dva místní hoši a jedna dívka si takovou událost nemohou nechat ujít. Navzdory tomu, že plakáty vstup mladším osmnácti let zakazují, jsou rozhodnuti se nějak na show dostat...
Když se tři přátelé vydají někam, kam by neměli, začne příběh o kamarádství a odvaze, plný pokušení a hrůzy, na jehož konci všichni naleznou mnohem více, než očekávali... (Založil/a: icekafe)

Richard Laymon Richard Laymon
*14.01.1947 - †14.02.2001

Gabriel
  7. 11. 2010, 22:07
Má to moc dlouhý rozjezd asi přes sto stran, takže mě to dost nudilo. Jinak nápad už tu byl - Od soumraku do úsvitu, tohle je jen chabá kopie skvělého hororu.
Sajfrt
  16. 9. 2012, 17:23
S filmem Od soumraku do úsvitu nemá tato kniha nic společného a liší se i od záplavy knih o upírech z posledních let. Spíše mi při čtení dlouho připomínala Kingovo "To", neboť i zde jde o příběh dětí (pravda, 16-tiletých, ale mentálně odpovídají o několik let mladším), ktré přicházejí do kontaktu s něčím tajemným a děsivým. Autor dokázal navodit stísněnou atmosféru, která dlouho graduje - škoda, že v závěrečné části knihy dost vyprchá a je nahrazena pouhým napínavým thrillerem. Čte se ale dobře a proto bych přimhouřil oči nad četnými podivnostmi v chování lidí a občasným pokulháváním logiky i nad pomalým rozvíjením děje. Nakonec mi divnější než upíří show připadalo to, že v městečku, kde se příběh odehrává, se navzdory občasné zločinnosti a tomu, že zde téměř nezavadíte o policajta, vůbec nezamykají ani domy a byty, ani auta.