Čarovný svět Henry Kuttnera

Čarovný svět Henry Kuttnera

Albatros - 2001
ISBN: 80-00-00975-7

Albatros (2001) 80-00-00975-7 400

Henry Kuttner patří bezesporu k nejoriginálnějším autorům science fiction. Jeho povídka Chrudošiví jsou borolové je řazena mezi deset nejlepších povídek žánru, a příběhy Až se ucho utrhne, Twonka či horor Byl to démon lze označit za malé perly americké povídkové tvorby.
Stále znovuobjevovaný klasik americké sci-fi se představuje u nás poprvé v uceleném sborníku, který chronologicky mapuje celou jeho tvorbu. Připravte se na návrat do Zlatého věku science fiction...

Povídky:
- Zlo, které známe (The Devil We Know)
- Maškaráda (Masquerade)
- Twonka (The Twonky)
- Chrudošiví jsou borolové (Mimsy Were the Borogoves)
- Železný standard (The Iron Standard)
- Až se ucho utrhne (When the Bough Breaks)
- Krysařův syn (The Piper's Son)
- Absolon (Absalom)
- Byl to démon (Call Him Demon)
- Tak nashledanou (See You Later)
- Egostroj (The Ego Machine)
- Nebo... (Or Else) (Založil/a: icekafe)

#výbor
Henry Kuttner Henry Kuttner
*07.04.1915 - †04.02.1958

Tanmut
  24. 11. 2012, 20:38
Anotace jako vždy trochu přehání. Henry Kuttner byl po určitou část své spisovatelské kariéry evidentně fascinován dětskou myslí. Nejen Chrudošiví jsou borolové, opravdu mistrovský kus, jsou zde důkazem, ale i Krysařův syn či Byl to démon. Tolik mohu soudit z předpokladu, že jde o reprezentativní sbírku.
Nejvíc se mi líbila krátká, poslední povídka "Nebo...". Možná proto, že krásně rezonovala s mým včerejším vymlouváním naivních ideálů jednomu kamarádovi.