Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Sanatorium smrti

60%
3 1
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Sanatorium smrti Originální název: Sanatorium smrti
Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Nejnovější vydání:
Moba - 2005
ISBN: 80-243-1805-9
Počet stránek: 223
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 3x v přečtených
v knihovně 0x v knihovně
k přečtení 2x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Moba (2005) 80-243-1805-9 223

Sanatorium smrti není klasická detektivka v pravém smyslu slova. Je o zločinu, ale její děj začíná idylicky jako v pohádce. Ve velkém cihlovém domě stojícím uprostřed krásné zahrady žije šťastná rodina. Jediné pozdní Lauřino dítě, malý samotářský Samuel, je krásný chlapec s tvářičkou jako z porcelánu. Právě toho dne pošle Laura Sama na chvíli proběhnout se na zasněženou zahradu. Chlapec nemá zájem, ale matka trvá na svém. Náhodně procházející pes, kterého chce chlapec pohladit, jej poraní na tváři tak, že trvalá jizva zůstane i v Samově duši.
Tady začíná hlavní děj, někdy před dvaceti pěti lety.
Sanatorium doktora Kleina je vyhlášeným rájem pro bohaté ženy. Vrací jim krásu, mládí a naději.
Až do chvíle, než potká krásnou dívku Terezu, je život Davida Martina velice všední, po boku zhýčkané a pánovité manželky Diany plný kompromisů. Ta se totiž zabývá pouze svojí osobou, touží být přitažlivá a dokonalá a je ochotna jakékoliv oběti. Právě Tereza upozorní Davida na sanatorium, ve kterém by snad jeho žena mohla nalézt to, po čem touží a oni dva čas jenom pro sebe.
David tam ženu odváží, ale cestou havarují a on se probouzí až na nemocničním lůžku s lehce poraněnou nohou. V laskavé péči doktora Kleina se dovídá o Dianině smrti a jejím následném zpopelnění. Netuší, jaké hrozné znamení si ze svého dětství nese Klein životem. Jizva není na tváři Samuela příliš viditelná, v jeho vlastních očích však zůstává ďáblovým znamením. Ze svého neštěstí viní svoji starostlivou matku a psy a mstí se jim. V prostorech bývalé kaple nastavěl klece, v nichž fyzicky týrá psy a krmí je masem těch, kteří zůstávají ležet bez života na jeho operačním stole. David čeká netrpělivě na propuštění, ale to se stále protahuje. Teprve záhadná sestra Nina objasňuje Davidovi hrůznou skutečnost a praktiky doktora Kleina.
Doktor Klein potřebuje pro jednu svoji starou pacientku nutně ledvinu k transplantaci a nařizuje na poslední chvíli u Davida jakési nečekané vyšetření pod narkózou. Objeví se i záhadná Kleinova dívka Sida, ve které David poznává Terezu, která pomáhá Kleinovi zajišťovat bohaté pacientky. I ona se ocitá v nebezpečí, když pozná pravou doktorovu tvář. Společně s Ninou zachrání Davida a předají doktora Kleina spravedlnosti. (Založil/a: Milena)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace