Cesty knížecí

Originální název: Cesty knížecí

Moba - 2003
ISBN: 80-243-1049-X

Moba (2003) 80-243-1049-X 337

Román čerpá z nejstarších dějin i archeologických nálezů z doby Velkomoravské říše, jež byla solí v očích sousedních Franků trvale usilujících o její zničení. Čeho nemohli dosáhnout mocí, snažili se uskutečnit lstí a úskokem. Podařilo se rozdmýchat nesvár mezi knížetem Rasticem a jeho synovcem Svatoplukem, který zradil a vydal strýce do franských rukou. Stal se však sám zajatcem a musel užít nového úskoku, aby zničil francké vojsko a mohl se zmocnit moravského stolce. Nepoučen trpkými zkušenostmi přivádí na Moravu jako svou ženu neteř franckého císaře a s ní mocného kněze Wichinga, úhlavního nepřítele Metoda, po jehož smrti dosáhne vyhnání všech jeho žáků. Na Moravu se znovu hrnou francká vojska a divoké hordy Maďarů… (Založil/a: Milena)

MariusDee
  1. 2. 2011, 21:57
Tak pro mne do té doby neznámy autor. Jaké štěstí, že jsem na jeho knihu narazil při likvidaci jedné knihovny. Hejcmanův styl vyprávění je mi neskutečně blízký a myslím, že vhodně koresponduje s pocitem, jaký ve mně tato doba vždy zanechávala - zvláštně archaický a temný.