Když bohové dělají průsery

Když bohové dělají průsery Originální název: Gods Behaving Badly

Jota - 2008
ISBN: 978-80-7217-558-1

Jota (2008) 978-80-7217-558-1 271

Dvanáct z řeckých bohů se před několika stoletími přestěhovalo do Londýna, a od té doby zde společně žijí a vzájemně si lezou na nervy. Mají stále svou moc, mohou dělat totéž, jako ve starověkém Řecku (a taky to dělají), ale musejí být přitom integrováni do společnosti, která na ně nevěří. Árés provokuje válečné konflikty a terorismus, Artemis venčí své psy v londýnských parcích a dbá na slušnost, Héfaistos opravuje dům, intelektuálka Athéna nesnáší pohodáře Dionýza, který dělá barmana a dýdžeje, metrosexuál Apollón musí dbát na to, aby každý den vyšlo slunce, ale hodně dbá i o sebe, Eros přestoupil na křesťanství, ...a jeho poživačná matka Afrodita si našla práci na erotické lince. A mezi ně a jejich pikle se připlete párek nic netušících mladých Londýňanů... Celosvětová katastrofa hrozící zničit lidstvo je tím pádem na dohled. Budou mít tito dva lidé tolik síly, a odvahy, jako antičtí heroové kdysi, aby odolali bohům a zachránili svět? Vtipnou zápletku autorka rozvíjí s břitkým humorem, v němž zejména bohové dostávají co proto, a čtenář tak může s chutí a potěšením fandit normálním, nedokonalým a slabým lidem a jejich pohledu na život. (Založil/a: spartik)

Marie Phillips Marie Phillips
*22.04.1976

Veronika
  29. 1. 2011, 15:51
Totálne bláznivé, "ujeté" dielo. Dokonalo napísané, veľmi humorné so štipkou vážnosti, oddychové. Také to na jedno uvoľnené popoludnie.
Eufora
  16. 7. 2013, 17:42
Tuto knihu jsem dostala jako dárek k narozeninám a musím přiznat, že nic mi neudělalo takovou radost. Všechna pozitiva této knihy bych shrnula do pár bodů:
1. Místo děje - Londýn. Je to pouze mé osobní zaujetí, ale Londýn jsem vždy milovala.
2. Styl, kterým je to napsané. Autorka se nebála použít i poněkud „hrubší" slova, která nevadila, spíše naopak, dodala knize více reality a nějak to nepřeháněla.
3. Nápad, děj, zápletka, i konec. Vše skvěle promyšlené.
4. Perfektní rozvíjení osobností tolika postav.
5. Poselství - když věříte, dokážete vše.

Mimoto je kniha i velmi humorná a člověk se velice lehko ponoří do děje. Rozhodně stojí za přečtení.
makulkaaaa
  20. 2. 2012, 6:42
Trochu ujetá, avšak naprosto dokonale napsaná knížka, vhodná na jedno chmurné zimní odpoledne.... :)
Lucilek
  27. 9. 2010, 15:38
Tuto knihu mám nyní rozečtenou, jen za včerejšek jsem přečetla půlku knížky. Je psaná velice humorně, líbí se mi. Určitě doporučuji na přečtení, je to oddechová četba.