Zánik Faeny

Zánik Faeny Originální název: Feany

Lidové nakladatelství - 1987

Lidové nakladatelství (1987) 416

Zánik Faeny je vědeckofantastický román, v němž čeští čtenáři navštíví hned tři planety – Faenu, Mar (Mars) a Zemu (Zemi) – tu poslední z nich přibližně jedenáct tisíc let před naším letopočtem u starých Aztéků, Inků a Indů. Dostane se jim také odpovědí na otázku, zda na Marsu existuje život, a na řadu jiných problémů, které byly kdysi nadhozeny v populární knize „Vzpomínky na budoucnost“, jako např. japonské sošky dogu, astronaut v raketě na inckém reliéfu, Velký marťanský bůh apod. (Založil/a: JoanJett)

Alexandr Kazancev Alexandr Kazancev
*02.09.1906 - †13.09.2002

bonbbonek
  1. 10. 2012, 11:12

Tento vědeckofantastický román nás zavede hned na tři planety - Faenu, Mar (Mars) a Zemi.
V první části knihy je pojednání o planetě Faeně, která následkem boje mezi dvěma kontinenty je zničena následkem tvz. Války rozpadu(jadernou válkou) Kde nakonec obrovská podmořská nálož planetu roztrhne. Přežívá pouze hrstka Faeňanů, kteří byli zrovna ve vesmíru a část z nich se vydává na Zemi a část na Mar.
Druhá část knihy je o misi vyslané Mařany na Zemi, aby pozvedli tamnější kulturu a pomohli odvrátit těleso Lu, se kterým hrozila srážka. Nakonec někteří z mise zůstali na Zemi a zbytek se vrátil na Mars s příslibem, že se vrátí.
Poslední část knihy je situována do Sovětského svazu, jehož vědci na neznámé družici na oběžné dráze nacházejí družici s tajuplným předmětem a nauku o řeči jejich tvůrců. Po rozluštění předmětu se dozvídají historii Faeňanů a dostávají informace k nalezení dvou Mařanů z mise na Zemi. Ti jim poté pomohou kontaktovat Mařany na Marsu a následně vziká i spolupráce mezi oběma planetami.

Knihu bych doporučila všem, kteří mají rádi záhadno v našich dějinách, protože vše, o čem kniha píše, zapadá do lidských dějin, jako by to tam patřilo.