Výklad tajného učení H. P. Blavatské

Fontána - 2003
ISBN: 80-7336-091-8
Počet stránek: 2003

Fontána (2003) 80-7336-091-8 2003

Joy Mills, přední znalkyně díla H.P. Blavatské, se ve své knize snaží uvést do základních teosofických představ a názorů z pohledu dnešních přístupů k duchovním vědám a podává přehledný a poutavý návod, jak nahlížet na svět a člověka probuzenýma, okultníma očima.

Zdroj: Upravený popis knihy ze stránek nakladatelství Fontána.
Obal knihy: www.obalkyknih.cz (Založil/a: Myrddin33)

Joy Mills Joy Mills
*09.10.1920 - †29.12.2015

Myrddin33
  15. 10. 2016, 22:13
Knihu nechci hodnotit, vyjádřím se k ní jen slovně. Hodně věcí mi na ní vadí - reklama na konci každé kapitoly na nějakou knihu od nakladatelství je prostě tragická. V knize Millsová nespočetněkrát odkazuje, přímo někoho cituje, ale nikde v knize už nejsou ty odkazy uvedeny, což v mých očích hodně podkopává důvěryhodnost. (Chápu, že to je docela práce to pak sestavit, ale když už vydávám knihu, měl bych jí vydávat pečlivě.) Trochu se mi také nelíbí ten název knihy, který je mírně zavádějící, protože Millsová tam rozvíjí nějaké učení, ale méně už zasvěcuje do celého díla "Tajné učení" od Blavatské. (Po přečtení rozhodně nemám pocit, že bych chápal, co vše Blavatská napsala v tomto dvousvazku.) Jelikož používá mnoho výrazů z esoteriky a Východních náboženství, jistě by nebylo od věci, přidat slovník pojmů.
S knihou nejsem moc spokojený, ale nepopírám, že některé informace, které obsahuje jsou zajímavé, avšak výtky výše uvedené mi velmi kazí dojem a knihu tedy nedoporučuji.