Ohněm a mečem

Omega - 2013
ISBN: 978-80-7390-079-3

Omega (2013) 978-80-7390-079-3 840
Odeon (1986) 01-030-86 789

Mladému rytíři Janu Skrzetuskému se při návratu z Krymu podaří pomoci kněžně Kurcewiczové a její neteři Heleně, do které se na místě zamiluje. Jenže Helenina ruka je přislíbena jinému. Uchází se o ni odvážny kozácký ataman Bohun. Ohněm a mečem je příběhem o síle lásky a věrnosti odehrávající se na malebně vykresleném pozadí velkého povstání ukrajinských kozáků pod vedením Chmelnického proti polskému království. Je to první díl nesmrtelné Trilogie, kterou Henryk Sienkiewicz napsal pro povzbuzení ducha národa během let nesvobody. V roce 1999 byla kniha zfilmována, krásnou Helenu hrála jedna z Bondových dívek. (Založil/a: icekafe)

Peetuliska
  31. 12. 2016, 16:48
Dva muži, jedna žena a do toho v pozadí polsko-ukrajinská válka. Příběh 4 spolubojovníků (kamarádů), kteří mi připomínali tři mušketýry. Pana Skrzetuského a Wolodyjowského jsem si naprosto zamilovala. Bohuna mi naopak bylo dost líto, někdy si člověk nevybere a pak bohužel jedná, jak jedná. Knihu jsem si bohužel nevybrala v lehkém období a nebylo na ni tolik času, kolik by si zasluhovala. Pro mě se jednalo o knihu z historického období pro mě zcela neznámého, ale dost zajímavého.
Co ale pro mě bylo mínusem, tak kniha obsahuje velká množství vysvětlivek na konci knihy, ale v textu není na jednotlivé vysvětlivky nějaká upomínka. Většina pojmů je ale díky příbuznosti jazyka podobná. 70%
jehlaspichlas
  18. 11. 2016, 22:05
Zahrál si tam i herec Zebrowky, který ztvárnil roli Sapkowského Zaklínače (to jen pro dovětek) Seriál Zaklínač se mi líbil víc.