Hektorova cesta aneb hledání štěstí
Originální název: Le voyage d'Hector ou la recherche du bonheur
Poprvé vydáno celosvětově: 2002

Smart Press - 2011
ISBN: 978-80-87049-46-4

Smart Press (2011) 978-80-87049-46-4 178
Smart Press (2005) 80-903642-2-5 178

Román pro vaši duši – ke čtení, přemýšlení i darování. Byl jednou jeden mladý psychiatr, který se jmenoval Hektor a který se sebou nebyl kdovíjak spokojený: dobře věděl, že se mu nedaří učinit lidi šťastnými. A tak Hektora napadlo vydat se na cestu kolem světa, aby poznal, co je to doopravdy štěstí. Ptal se mužů, které obvykle rozesmál, a žen, které spíše rozesmutnil: „Jste šťastní?“ Proč tak často sníme o šťastnějším životě a nevážíme si toho, který máme? Hledáme štěstí v úspěchu nebo ve vztazích s ostatními lidmi? Závisí štěstí na osudu, okolnostech nebo na způsobu, jak na věci nahlížíme? Poté, co Hektor prožil dobrodružství a překvapivá setkání, dokáže lépe zodpovědět tyto otázky… Na konci své cesty má Hektor třiadvacet odpovědí – a ví, že není nic jednoduššího, než být šťastný. „Filozofická pohádka.“ (Založil/a: Juditt)

François Lelord François Lelord
*22.06.1953

Nikyz
  11. 2. 2013, 10:21
Kniha se četla sama:) Zábavné čtení, které zároveň nenucenou formou zprostředkovává čtenářům jednu zajímavou myšlenku za druhou. Doporučuji!
happyness
  17. 2. 2014, 23:24
Kniha mi připomínala mého oblíbeného autora Paula Coelho. Lelord používá téměř pohádkový styl, hlavním cílem knihy však není odvyprávět příběh. Má vést k zamyšlení, inspirovat k novému pohledu - v tomto případě na štěstí.