Skrytý svět - Jaro

Skrytý svět - Jaro Originální název: Hyddenworld: Spring

Plejáda - 2010
ISBN: 978-80-87374-38-2

Plejáda (2010) 978-80-87374-38-2 440

První kniha série Skrytý svět.

První kniha série nazvané podle čtyř ročních období seznamuje čtenáře se Skrytým světem, světem hyddenů, místem, které je zahalené neviditelným pláštěm pro oči lidí. Mezi světem lidí a světem hyddenů existují průchody, ale hyddenové, ač o existenci lidí ví, zůstávají lidem skrytí. Až na příležitostné výjimky, kdy se oba světy setkají.
K jednomu takovému setkání dochází ve chvíli, kdy hyddenové - malé bytosti žijící na okraji světa lidí - vyšlou jednoho ze svých, mladého chlapce jménem Jack, aby žil mezi lidmi, v naději, že by mohl jednoho dne naplnit dávné proroctví a nalézt to, co bylo ztracené patnáct set let. Je to kousek skla a kovu, ztracený úlomek legendární Sféry, kterou vyrobil největší z anglosaských kovářských mistrů Beornamund, a která ve svém jádru skrývá jiskru Ohňů vesmíru, kterou Beornamund v hněvu ukradl bohům.
Ústředními postavami příběhu jsou čtyři hyddenové, vážení občané hyddenského města Brumu, přátelé na život a na smrt, kteří znají proroctví o Beornamundovi a ve snaze ho naplnit poruší i staletí trvající tabu a vmísí se do lidských záležitostí. Pomáhají Jackovi a provázejí ho na jeho nelehké cestě, jak ve světě lidí, tak ve světě hyddenů. Jack se při svém putování setkává s Katherine, dívkou, které při tragické nehodě zachrání život, a toto osudové setkání mění celý jeho život. Oba jsou se světem hyddenů spjati víc, než sami tuší.
Jejich nedobrovolná cesta do nebezpečného Skrytého světa jim odhalí mnohé z jejich předurčeného osudu. Společně se svými hyddenskými přáteli se zúčastní finálního mocenského střetnutí ve městě Brumu a dokončí tak své poslání, jež má zachránit oba světy před zničením. (Založil/a: icekafe)

William Horwood William Horwood
*12.05.1944

goldik
  10. 6. 2011, 21:03
Moc pěkná kniha. Velmi dobře se čte.
Moc jsem od ní z počátku nečekala, ale velmi příjemně mě překvapila a od prvních stránek mě vtáhla do děje a života jednotlivých postav.
Také překlad je moc vynikající. Nejsou tam žádné kostrbaté věty na kterých by se čtenář zadrh a chvili musel přemýšlet a nebo znovu si danou pasáž přečíst.
je to pohlazení pro duši.