Kresťanská modlitba verzus východná meditácia

Profil knihy je v jiném jazyce

Kresťanská modlitba verzus východná meditácia

Podtitul: Séria: Viera do vrecka

Nezistené / Iné - 2014
ISBN: 978-80-8074-289-8

Nezistené / Iné (2014) 978-80-8074-289-8 40

Nejde pritom len o nejaké vyskúšané recepty pre dobré zdravie, ale aj o neprehľadnú ponuku orientálnych meditačných cvičení a exotických praktík. Ako sa má v týchto ponukách zorientovať kresťan?
Prázdnota konzumu zákonite stupňuje duchovný smäd, preto nás zaujíma otázka, či ho môže uhasiť kresťanská modlitba. A ak áno, je pre dnešného kresťana aktuálna mystika?
Na zodpovedanie týchto otázok si krok za krokom osvetlíme kresťanskú modlitbu. Necháme sa pritom viesť jej podobnosťou s východnou meditáciou. V závere jednotlivých krokov ich podľa daného pohľadu navzájom porovnáme.V kníhkupectvách, či na internete sledujeme, ako na vnútorný smäd dnešného človeka pohotovo reaguje záplava literatúry a kurzov, ktoré radia, ako sa mať lepšie fyzicky i psychicky.
Na zodpovedanie týchto otázok si krok za krokom osvetlíme kresťanskú modlitbu. Necháme sa pritom viesť jej podobnosťou s východnou meditáciou. V závere jednotlivých krokov ich podľa daného pohľadu navzájom porovnáme. (Založil/a: Moni_ka)