Královské vraždění

Moba - 2008
ISBN: 978-80-243-3069-3

Moba (2008) 978-80-243-3069-3 304

Příběhy z francouzských dějin II

Název druhého svazku příběhů z francouzské historie není náhodný, vskutku v něm jde z velké části o vraždy spáchané na králích nebo zamýšlené či z královského rozkazu provedené. Kapitoly o smrti krále Jindřicha II. v turnajovém kolbišti, o vraždě Jindřicha III. mnichem Clémentem, o dodnes nejasném mordu Jindřicha IV. se prolínají s osudy mocných. Budeme například svědky posledních chvil admirála Colignyho, první oběti Bartolomějské noci, atentátu na vévodu de Guise nebo Chalaisova a Cinq-Marsova spiknutí, namířených proti kardinálovi de Richelieu. Cyklus uzavírá Velká travičská aféra, největší skandál doby Ludvíka XIV., do nějž byla zapletena i králova metresa. V knize, opírají se o původní a u nás naprosto neznámé prameny, ožívá řada historických postav, známých z Merleho či Dumasových románů. (Založil/a: Milena)