Válka královen

Moba - 2007
ISBN: 978-80-243-2890-4

Moba (2007) 978-80-243-2890-4 304

Příběhy z francouzských dějin I

První svazek projektu, který čtenáře postupně provede francouzskými dějinami od časů Merovejců, nejstarší královské dynastie, až po napoleonskou dobu. Příběhy zde shromážděné vypráví o dramatických událostech, z nich mnohé jsou dodnes opředeny otazníky. Povedou nás od nesmiřitelného boje merovejských královen Bruhnildy a Fredegundy přes otazníky kolem smrti legendárního rytíře Rolanda k příběhu tragické lásky Abélarda a Héloisy či krvavému soupeření Burgundů a Armagnaků. Líčí násilnou smrt mnoha mocných, vzestupy a pády, urputná obléhání hradů i jejich obranu, bitvy a souboje a dotýkají se i velkých záhad, které dodnes vzrušují svět: tajemství katarského hradu Montségur, otazníků kolem zániku templářského řádu či toho, zda Johanka z Arku skutečně skončila na hranici. Známý autor literatury faktu v této poutavě psané knize bohatě využil dobové kroniky i historickou francouzskou literaturu, českému čtenáři většinou těžko dostupnou. (Založil/a: Milena)