Originální název: Čas vlků

Moba - 2013
ISBN: 978-80-243-5533-7

Moba (2013) 978-80-243-5533-7 359
Moba (2008) 978-80-243-3073-0 287

Volné pokračování autorova románu Čtvrtý králův pes. Píše se rok 1417 a Hynku Tasovi z Boru se konečně podařilo krále přemluvit, aby jej propustil ze služby. Dostává jako výsluhu hrádek Vlkov na jihu Čech, vklíněný do panství odvěkých králových rivalů – Rožmberků. To, po čem Tas dlouhá léta toužil, tedy klid, se ale s mocným sousedem za zády, loupeživými tlupami, potulnými kazateli a hordami husitů nemůže dostavit. Rovněž tak jako u předešlého románu je děj plný napětí a zvratů, zrady, ale i přátelství. Tas, tak skoupý na jakýkoliv projev citů, stojí najednou mezi svou milenkou Ulrikou a svojí novou ženou Markétou z Blatce. Chladná ocel, mráz, hořící domy, hodiny v sedle, vytí vlků a předzvěst léta trvajících válek nastávajících s příchodem vyznavačů nového učení, to je rámec tohoto románového příběhu. (Založil/a: Milena)

Potulný mnich
  6. 5. 2014, 18:49
Vynikající jako první díl. Hynek Tas z Boru dostává za vykonané činy u krále tvrz Vlkov, který je rozpadlý, ale brzo se z něho stává za pomocí robotníků hrádek. Ale České království už není tak bezpečné jako dřív, všude lapkové, nové učení se šíří jako mor a asi nic nepřinese dobrého. Sedláci se bouří a Tas se jen domýšlí, jak vše to dopadne
Noctua
  25. 7. 2014, 13:28
Kladný vrahoun opět na scéně. Z první knihy jsem automaticky bezodkladně přešla na druhou knihu, protože jsem se z Hynkem nemohla rozloučit. Opět se setkáváme s jeho nezměrnou silou bojovat ve jménu cti, taktickými schopnostmi, které přinášejí takový úspěch, že podezřívám pana Niedla, že Hynkovi nepokrytě celou dobu nadržoval. Přezdívka "čtvrtý králův pes" mu zůstala, ale postupně se z toho označení stává spíš titul, než urážka. Moc pěkné čtení.
M.Hynecek
  15. 9. 2013, 21:23
Málokdy se stává, že druhý díl je lepší než první. O to víc mě překvapilo, že se již velmi dobrý Čtvrtý králův pes dočkal ještě lepšího volného pokračování.