Dôkaz anjelov

Profil knihy je v jiném jazyce

Dôkaz anjelov Originální název: Proof of Angels

Fortuna Libri - 2016
ISBN: 9788081426100

Fortuna Libri (2016) 9788081426100 192

V marci 2015 milióny ľudí na celom svete šokovala správa o dramatickej záchrane osemnásťmesačnej Lily Groesbeckovej, ktorej sa podarilo prežiť napriek tomu, že štrnásť hodín strávila v prevrátenom aute. Vozidlo, nad ktorým jej matka podľa všetkého stratila kontrolu, zostalo čiastočne ponorené v ľadovej rieke v štáte Utah. Štyria vyslaní policajti začuli hlas, ktorý ich vyzýval, aby nepoľavovali v úsilí: „Pomôžte mi, pomôžte mi.“ Domnievali sa, že sa im prihovára matka dieťaťa, ktorá zostala zakliesnená v aute. Keď ju však s dcérou vytiahli von, uvedomili si, že hlas nemohol patriť jej. Očividne totiž zomrela už pri dopade.

Ptolemy Tompkins, spoluautor bestsellera denníka The New York Times, a Tyler Beddoes, jeden z policajtov, ktorí sa zúčastnili na záchrane Lily, vysvetľujú nielen tento zázrak dnešných čias, ale aj existenciu anjelov.

Do pútavého rozprávania zakomponovali viaceré príbehy zo života a preskúmali dejiny, podstatu i význam anjelov v životoch ľudí. Kniha dokazuje, že hranica medzi duchovnom a tým, čím sa zaoberá veda, je menej jasná, ako si myslíme. (Založil/a: Moni_ka)